MEHMETÇİK VAKFI’NDA KURBAN BAĞIŞI 2 BİN 350 TL

Basın İlan Kurumu (BİK) Adana Bölge Müdürü Çetin Oranlı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı Adana Bölge Temsilcisi Emekli Albay Hüseyin Akış’a iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Çetin Oranlı, Mehmetçik Vakfı’nın kamu yararına çalışan, önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatarak başarı dileklerini iletti. Oranlı, Mehmetçik Vakfı’nın her zaman yanında olduklarını vurguladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Mehmetçik Vakfı Adana Bölge Temsilcisi Emekli Albay Hüseyin Akış da vakıf olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. 40 yıldır vatandaşların bağışları ile şehit yakınları, malûl gazi ve engelli Mehmetçiklere maddi ve sosyal destek sağlayan Mehmetçik Vakfı’nın 2022 kurban bağışlarını kabul etmeye başladığını hatırlatan Akış, “Bu yıl, 2 bin 350 TL olarak açıklanan kurban bağışları, 150 ABD Doları veya 145 Avro olarak da yapılabilecek” dedi.

Akış, kurban bağışları ile ilgili şu bilgileri verdi: “Mehmetçik Vakfı, bu yıl Bilecik, Diyarbakır, Gaziantep, Elazığ ve Malatya illerinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın fetva ve tebliğleri ile Tarım ve Orman Bakanlığının tebliğlerine uygun olarak kurban kesim hizmetini yürütecektir. Kesimler modern kesimhanelerde ve hijyenik ortamda; vakıf personeli, veteriner hekim, noter, din görevlisi denetim ve gözetiminde yapılacaktır. Kesilen kurbanlıkların etlerinin bir kısmı kesim merkezleri ve civarında ikamet edenlere taze et olarak; bir bölümü de konserve kavurma şeklinde Türkiye genelindeki şehit aileleri malûl, gazi ve engelli Mehmetçiklerimize dağıtılacaktır. Kurban bağışlarından elde edilen gelirler, vakıf senedine uygun olarak yardım planı dahilinde şehit yakınları, malûl gazi ve engelli Mehmetçiklerimize yapılacak yardımlarda kullanılacaktır. Vatandaşlarımız Mehmetçik Vakfına kurban bağışlarını www.mehmetcik.org.tr internet adresinden yapabilecekleri gibi, vakıf ile anlaşmalı bankalara ve Adana, İstanbul, Bursa, İzmir, Samsun, Erzurum temsilciliklerine ve Ankara’da Vakıf Genel Müdürlüğüne nakit veya kredi kartı ile yapabileceklerdir. Türkiye Mehmetçiğe, Mehmetçik Türk Milletine emanettir.”

Emekli Albay Hüseyin Akış, Çetin Oranlı’ya ziyaretin anısına hediye takdiminde bulundu.

MEHMETÇİK VAKFI

Gönderiyi paylaş