BAKAN YANIK DOLU’DAN ZARAR GÖREN KÖYLERDE İNCELEMELERDE BULUNDU

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kadirli’de dolu yağışı sonrasında zarar gören tarım arazilerinde incelemelerde bulundu.
Bakan Yanık, “Ne yapılması gerekiyorsa elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.
Kadirli’ye bağlı Kesikkeli, Mecidiye ve Tozlu Köyü’nde, 17-19 Mayıs tarihlerinde meydana gelen dolu yağışı sonrasında mısır ve buğday ekili 40 bin 500 dekar tarım arazisi ile 25 küçükbaş hayvan zarar gördü.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kadirli ilçesine gelerek, Kesikkeli, Mecidiye ve Tozlu Köyü’nde hasar gören alanlarda incelemelerde bulundu.
Bakan Yanık, çiftçilerle sohbet edip sorunlarını dinledi. Maddi olarak zarar gördüklerini dile getiren çiftçiler, olayın afet kapsamına alınmasını istedi.
Bakan Derya Yanık ise tespitlerin tamamlanmasının ardından TARSİM ile ilgili süreci takip edeceklerini anlattı.
Bakan Yanık, “Ne yapılması gerekiyorsa elimizden gelen desteği vereceğiz. Afet afettir. Bu ne ilk ne de son olmayacak” dedi.
Bakan Yanık Beraberinde Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya, Kadirli Kayamakamı Vehbi Bakır İl ve İlçe Tarım Müdürleri, Aile ve Sosyal Hizmetler il İlçe Müdürleri, Ak Parti İl Başkanı Seydi Gülsoy, Ziraat Odası Başkanı Hanifi İspir, İl Genel Meclis Üyeleri katıldı.

Gönderiyi paylaş