OSMANİYEDE 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI OSMANİYE’DE COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Osmaniye’de de coşkuyla kutlandı. 7 Ocak Stadı’nda düzenlenen törene; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Baro Başkanı İbrahim Halil Yavuzdoğan, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul,İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin devamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. İl Müdürü Sedat Acar tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak, “19 Mayıs; Milletimizin “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile yola çıktığı ve sonunu zaferle taçlandırdığı bu kutlu yolculuğun ilk adım günüdür. 19 Mayıs; tarih sahnesinde milletimizin şaha kalkışının, başlangıç günüdür. 19 Mayıs; milletimizin azminin ve manevi gücünün, askeri gücü çok daha fazla olan devletleri mağlup edebileceğinin, ispat günüdür. 19 Mayıs; milli egemenlik ve milli iradenin hâkimiyet günüdür. 19 Mayıs; verdiği ilham ve güç ile 15 Temmuza, 2023’e, 2071’e ve daha nice kutlu hedeflere ışık tutan kahramanlık günüdür. 19 Mayıs; geleceğimizin teminatı olan gençlerimize güven günüdür.”diye konuştu. İl Müdürü Acar, sözlerine şöyle devam etti, “Bu Bayram sizin, bu hafta sizin. Siz; milletin temel direği, dinamiğisiniz. Geleceğimizin teminatısınız. Cumhuriyet sizlerin omuzları üzerinde yükselecektir. Cumhuriyetimizin kurucuları, nasıl ki o dönemin gençliğine güvendiyse; 2023 hedefinde de; Vatan sevdanıza, Millet sevdanıza, manevi duygulara bağlılığınıza, yani sizlere güvenilmekte ve inanılmaktadır. Bu yolda bir olmalıyız, birlik olmalıyız, diri olmalıyız. Sizler, şahlanış ve yükselişimizsiniz. Hepiniz farklı yetenek ve ilgi alanına sahipsiniz. Birbirinizi tamamlayacaksınız. Spor, eğitim, bilim, teknoloji, güzel sanatlar alanlarında, geleceğin Türkiye’sinin inşasında görev alacaksınız. Bu büyük devleti sonsuza dek yaşatacaksınız. Şan ve şerefle dolu tarihimizin gururunu, sizden sonra gelecek nesillere aktaracak olan sizsiniz; Sorumluluğunuzu ve görevlerinizi unutmamalı birlik olmalısınız. “Muhtaç olduğunuz kudreti damarlarınızdaki asil kandan alacaksınız.” Unutmayınız ki, “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının; birlik ve beraberlik ruhumuzu bir kez daha pekiştirmesi dilek ve temennilerimle; Milletimizin, Osmaniyeli hemşehrilerimizin ve gençlerimizin bayramını en kalbi duygularımla kutlarım. “
Kutlama programının devamında, 2022 Gençlik Merkezleri Kültür ve Sanat Yarışmaları Gençler arası şiir okuma Osmaniye İl Birincisi Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi öğrencisi Hüsne Sarı, Behçet Kemal Çağlar’ın “Mustafa Kemal’e Seslenme” adlı şiirini okudu. Samet Aybaba Spor Lisesi Halk Oyunları Topluluğunun gösterisinin ardından, Kick Boks, Jimnastik, Judo, Taekwondo gösterileri sunuldu. Bayrak gösterisi yapan Dağcılık sporcuları, Bayrağımızı Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a teslim ettiler. Vali Yılmaz, Bayrağımızı öperek teslim aldı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı, Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporcularımıza ödüllerinin Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları tarafından verilmesi ile son buldu. Dereceye giren sporcularımıza ödüllerini veren Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları sporcularımızı kutlayarak, başarılarının devamını dilediler.
Kutlama programının sonunda Vali Dr. Erdinç Yılmaz, vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Gönderiyi paylaş