TAYVANLI MÜHENDİS TÜRK KIZIYLA DÜNYA EVİNE GİRDİ

Kadirli’de İnternet üzerinden yüksek lisans dil eğitiminde tanışan Türk gelin ile Tayvan’lı damat, Türk geleneklerine göre yapılan düğünle dünya evine girdi.
Çukurova Üniversitesi Türkçe öğretmenliği bölümünden mezun olan Nesibe Tilim (24) ile Tayvan vatandaşı makine mühendisi Tıen Lie (29), lisans eğitiminde dil öğrenimi yaparken tanıştı. Bir süre görüşen Türk Gelin ile Tayvanlı Damat Evlilik kararı aldı.
Nikâh işlemlerini yapmak için belediyeye başvurdu.
Gelinin ailesinin isteği üzerine Türk geleneklerine uygun düğün yapma kararı ile birlikte çift, düğün salonunda pasta kestip dans etti.
Tilim’in annesi Safinaz ile babası Abdurrahman ve Damat Lei’nin babası Nıen-Cuhan ve annesi Lı-Mı birlikte oyun oynadı.
Gelin, kardeş kuşağı bağlanması esnasında gözyaşı döktü. Lei ise eşinin ailesi ve düğüne katılanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi, tebrikleri kabul etti.
Eşiyle internet üzerinden yüksek lisans eğitiminde dil öğrenirken tanıştıklarını söyleyen Nesibe Tilim,Ailelerin bir araya gelerek onay vermesiyle evlenme kararı aldıklarını söyledi.
Tayvan’lı damat Lei ise Nesibe ile tanışmak ve onunla evlenmekten dolayı çok şanslı olduğunu anlatarak, “Nesibe ile internet üzerinden tanıştık. Her zaman onu sevdim. Onunla evlendiğim için ben çok şanslı bir adamım” dedi.
Nesibe ve Lei, düğünde bol bol oynarken davetliler de eşlik etti.

Gönderiyi paylaş