SUMBAS’DA İNOVASYON PROJESİ YAPILDI

Sumbas’da Öğrenciler tarafından  ürünlere yeni formlar vermek suretiyle insan yaşamına olumlu katkı sağlamak, gizil güçlerini açığa çıkarmak, yeteneklerinin farkına varmalarını sağlanmak, karşılaşılan sorunlara yenilikçi, uygulanabilir ve farklı çözümler sunarak hem dünyaya entegre olmalarını hem de dünyada rekabet edebilecek bir takım yeteneklerle donatmak üzere Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2021-2022 eğitim öğretim yılında tüm okullarımızda uygulanmak üzere Sumbas İnovasyon Projesi hayata geçirilmiştir.

Sumbas Belediyesi Devlet Bahçeli Çok Amaçlı Salonunda öğretmenle rehberliğinde öğrenciler tarafından  sergilendi.

Proje sunumlarının öğrenciler tarafından cesurca ve çok güzel bir Türkçe ile ifade edilmiş olması ürünlerin kendisi kadar kıymetli görüldü.

Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Köse, Şube Müdürü Abdulkerim YALÇIN, Şube Müdürü Caner Eker ve Özel Büro Öğretmeni Ali SÜZEN proje yönetim kurulunda rol almıştır.

Proje sergisine Sumbas Kaymakamı Mehmet Furkan TAŞKIRAN, Sumbas Belediye Başkanı Zeki DEMİROĞLU’nun yanı sıra siyasi partilerin ilçe başkanları, ilçe kurum müdürleri Sumbas halkı katılım sağlamış ve söz konusu şahıslardan, katılımcılardan pozitif dönütler alındı.

Sumbas  Milli Eğitim Müdürü Seyit KÖSE gerekse proje koordinatörü Şube Müdürü Abdulkerim YALÇIN, 5-6 aylık bir uğraşın sonunda hazırlanan İnovasyon ürünlerinin özgünlüğü, geleceğimize yönelik umutlarımızı ziyadesiyle arttırmıştır. şeklinde değerlendirmede bulunmuşlardır. Bu çerçevede idarecisiyle öğretmeniyle öğrencisiyle katılım sağlayan tüm okullarımıza canı gönülden teşekkür ederiz.

Ayrıca proje ürünleri, Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE’de görev icra eden Mehmet KARİP ve Nail DAYANÇ tarafından değerlendirilmiştir. Kendilerine emeklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Yüksel İbicioğlu

Gönderiyi paylaş