ŞEHİT KAAN ÇALİN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ERASMUS PROJESİ İLE AVRUPA YOLUNDA

Kadirli de Elektrik/Elektronik Teknolojisi Alanı, Bilişim Teknolojisi Alanı, Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı, Metal işleri Teknolojisi Alanı, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi Alanı, Makine Teknolojisi Alanı, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanlarında gençlerimize hem Mesleki hem de Akademik eğitim öğretim imkanı sağlayan “yarın bugündür diyen, geleceğe güvenle bakan, üretken, çağdaş, yeniliklere açık gençler yetiştirmeyi amaçlayan Şehit Kaan Çalin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hazırlamış olduğu ERASMUS projesi ile Avrupa yolunda.

Geçmiş eğitim öğretim yıllarında yapmış olduğu TÜBİTAK ve sosyal projelerle mesleki eğitimde başarılar elde eden Şehit Kaan Çalin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Teknik Eğitim Alanlarında Uluslar Arası Vizyon Geliştirme” projesi ile öğrencilerin işletmede becerilerini geliştirmek, işletme çalışma koşularını kavramak için Elektrik/Elektronik Teknolojisi Alanında 6 öğrenci ve 1 öğretmen grubuyla İtalya’ya, Bilişim Teknolojileri Alanında 6 öğrenci 1 öğretmenle İspanya’ya ve Motorlu Araçlar Teknolojisi Ananında 8 öğrenci 2 öğretmenle birlikte Polonya’ya gidiyor.

30 gün sürecek hareketlilik boyunca öğrenciler, belirlenen işletmelerde staj çalışmalarına katılacaklar aynı zamanda da ülkenin sosyal ve kültürel değerlerini inceleme ve görme fırsatsını bulacaklardır.

Okul Müdürü Remzi Beyoğlu, Mesleki Proje kapsamında farklı ülkelerde staj yaparak alanlarında yeni üretim teknikleri, teknoloji gelişmeler ve çalışma koşullarını görerek bunların öğrencilerin mesleki hayatına katkı sağlayacağını belirterek, “Şehit Kaan Çalin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eğitimcileri olarak bizim en büyük gayemiz öğrencilere okul dışında mesleki eğitim uygulama ortamlarının sağlanmasıdır. Öğrencilerimiz yurt dışı staj çalışmaları ile mesleki eğitimde deneyim kazanacaklardır.

En büyük temennimiz bu tür projelerin öğrencilerimize daha fazla sunulması ve bu projelerle deneyim kazanmalarıdır. Bu projenin hazırlanmasından gerçekleşmesine kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.Menderes ÖZAT

Gönderiyi paylaş