ÖĞRENCİLER, VALİ YILMAZ’A SU TASARRUFU KONUSUNDA FARKINDALIK AMAÇLAYAN “DAMLAYA DAMLAYA ÇÖL OLUR” ADLI PROJELERİNİ TANITTILAR

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, su tasarrufu konusunda farkındalık amaçlayan “Damlaya Damlaya Çöl Olur” adlı Projeyi yürüten öğretmen ve öğrencileri makamında kabul etti. Ziyarette Proje Koordinatörü ve Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Suna Gökşen, Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Büşra Solak, Remzi Özer Yatılı Bölge Okulu öğrencisi Sultan Arı, Karacaoğlan Ortaokulu öğrencisi Hayriye Beray Cinkara’ya Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Seydi Göçer,  Karacaoğlan Ortaokulu Müdürü Bekir Cinkara, Remzi Özer Yatılı Bölge Okulu Müdürü Abdullah Erdem eşlik etti.

Proje hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Suna Gökşen, bir sosyal sorumluluk projesi olan Projenin Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Remzi Özer Yatılı Bölge Okulu, Karacaoğlan Ortaokulu, Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu ve Erdem Bayazıt İmam Hatip Ortaokulu olmak üzere her okuldan 3 öğrenci ve 1 öğretmen tarafından yürütüldüğünü söyledi. Proje Koordinatörü Gökşen, Projenin amacının suyun önemini anlatmak, temiz su kaynaklarının ileride yetersiz kalacağını vurgulayarak su tasarrufunun önemi konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu kaydetti.

Öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz,  suyun çok kıymetli ve yaşamsal bir kaynak olduğunu belirterek, farkındalık oluşturacak bu projenin çok önemli olduğunu kaydetti. Su tasarrufu konusunda duyarlılıklarından dolayı öğrencileri kutlayan Vali Yılmaz, bu güzel projeyi yapan öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi.

Gönderiyi paylaş