VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ, BAĞDATLI MAKİNE ÜRETİM TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Bağdatlı Makine Üretim Tesislerini ziyaret etti. Vali Yılmaz ziyareti sırasında, Tesisin Sahibi Cemal Bağdatlı ve oğlu Çağdaş Bağdatlı’dan tesis hakkında bilgi aldı.

1997 yılında Osmaniye`de kurulmuş olan Bağdatlı Makine’nin kuruyemiş makineleri imalatı yaptığını ifade eden Cemal Bağdatlı, özellikle yer fıstığı sektöründe imal ettikleri makinelerin tasarım, kalite ve performansıyla sektöründe öncü bir kuruluş olduğunu kaydetti. Müşterilerin ihtiyacına ve isteklerine göre özel makine tasarımı ve imalatı yaptıklarını da belirten Cemal Bağdatlı, “Yer fıstığı hazırlama iç dönüşüm ve işleme konusunda tasarlayıp imal ettiğimiz makinelerde tarlada elemede %5 kırmada %8 tane kaybını önlemiştir. Yer fıstığı işlemede ise % 400 oranda işçilik azalmasını gerçekleştirmiştir.” dedi. Tesiste 11 kişiye istihdam sağlandığını ifade eden Bağdatlı, Vali Yılmaz’a nazik ziyareti nedeniyle teşekkür etti.

Tesiste yaptığı incelemelerin ardından konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Bağdatlı Makinenin özellikle ilimizin en önemli tarım ürünlerinden biri olan yer fıstığı sektöründe makine imal etmelerinin önemli olduğunu belirterek, “Bugün ilimizin önemli üretim tesislerinden birini ziyaret ettik. Cemal Beyi, ilimizin ve ülkemizin ekonomisine sağladıkları katkı nedeniyle tebrik ediyorum. Her zaman üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz.  ”diye konuştu. Valilik Basın Yayın

Gönderiyi paylaş