OSMANİYE’DE TARİHİ CAMİNİN KAPISI YANDI; 1 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Osmaniye’de, tarihi Envar’ül Hamit Camii’nde çıkan yangın, itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürüldü. Ahşap kapı, kullanılamaz hale gelirken, madde bağımlısı olduğu belirtilen şüpheli, yangın çıkardığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Hacı Osmanlı Mahallesi’ndeki 1890 yılında yapılan Envar’ül Hamit Camii’nde, gece saatlerinde, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Caminin ahşap kapısının önünde alevlerin yükseldiğini görenler, itfaiyeye haber verdi. Bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiyecilerin hızlı müdahalesiyle yangın, büyümeden kontrol altına alınıp, söndürüldü. Caminin ahşap kapısı ise kullanılamaz hale geldi. Polis, yaptığı incelemenin ardından, yangını çıkardığı iddiasıyla madde bağımlısı olduğu belirtilen kişiyi gözaltına aldı.

VALİ YILMAZ: CAMİNİN KAPISI ASLINA UYGUN YAPILACAK

Vali Erdinç Yılmaz, çıkan yangın sonrasında ahşap giriş kapısı yanarak kullanılamaz hale gelen tarihi Envar’ül Hamit Camii’nin kapısının aslına uygun bir şekilde yapılacağını söyledi. Vali Yılmaz, olayla ilgili gözaltına alınan kişinin madde bağımlısı olduğunu ifade etti.

Konuşmasında uyuşturucuyla mücadelenin önemine de değinen Vali Erdinç Yılmaz, “Maalesef madde bağımlısı bir kişi, ne yaptığını da bilmeyen bir kişi camimizin kapısını yakmış. Zaten şu anda da kendisi elimizdedir. Buranın en kısa zamanda aslına uygun olarak onarımını yaptıracağız. Belki aciliyet gerektirdiğinden biran evvel bir kapı taktırırız. Ama aslına uygun bir kapıyı da en kısa zamanda yaptırıp tekrar taktıracağız. Aslında burada düşündüren şudur. Uyuşturucuyla mücadelenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Bir uyuşturucu, madde bağımlısının neler yapabileceğini de görmemiz açısından çok düşündürücüdür. Bu mücadeleyi hep birlikte sürdürmemiz gerekiyor” diye konuştu. İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) –

 

 

 

Gönderiyi paylaş