“HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİNE BÜYÜK İLGİ

Kadirli’de geçtiğimiz yarıyıl tatilinde gerçekleştirilen ‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesinde ödüller yapılan bir törenle sahiplerini buldu.
Server Yaşam Vakfı tarafından organize edilen, İlçemizde de Kadirli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle organize edilen yarışmanın ödül töreni İmam Hatip Camii’nde yapıldı. Dereceye giren öğrencilere hediye çekleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
Yarışmaya Türkiye geneli yaklaşık 170 Bin, ilçemizde de 102 Çocuğun katıldığı öğrenildi.
Kadirli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu adına konuşma yapan Kulüp Başkanı Ömer Faruk Ak, ‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesinin, 2018 yılından beri düzenlendiğini, amaçlarının çocukların yarıyıl tatilini faydalı aktiviteler ile değerlendirmelerini sağlamak olduğunu, bunun için de ‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesini yaptıklarını söyledi.
Bu proje sayesinde çocukların namaz kılmayı bir yarış halinde, eğlenerek yaptıklarını ve bu sayede Namaz kılmaya erken yaşlarda alıştıklarını belirterek Ailelerinde bundan çok memnun olduklarını, yarışmanın bundan sonraki yıllarda da devam edeceğini ve önümüzdeki günlerde de Ufka Yolculuk-10 “Sağlıklı Düşünme” Bilgi ve Kültür Yarışmasını yapacaklarını söyleyerek, Ödül törenine katılan İlçe Müftüsü Necati Gündoğdu’ya, Cami İmam Hatibi Uğur Topaktaş’a, sponsorlara ve ailelere teşekkür etti.
İlçe Müftüsü Necati Gündoğdu’da yaptığı konuşmada yarışmanın çocukları namaza alıştırmak ve erken yaşlarda namaza başlamalarını sağlamak olduğunu belirterek bu kadar çocuğumuzu camide görmek ayrı bir heyecan veriyor yarışmayı düzenleyenlere ve katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum dedi.
Cami çıkışında ödül törenine katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu..
Bir 10 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Gönderiyi paylaş