SUMBAS KAYMAKAMI MEHMET FURKAN TAŞKIRAN REGAİB KANDİLİ MESAJI YAYINLADI

Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan özel ve güzel gecelerdir. Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların affı için ellerin sema’ya yükseldiği,duaların Allah katında kabul gördüğü,manevi havasının çok yüksek ve yoğun yaşandığı,yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyede yer aldığı zaman dilimi olan üç aylara girmenin sevinci ve manevi huzurunu yaşamaktayız.

Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli fırsat olan bu mübarek günde ve üç aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde yararlanmalıyız.

Bu mübarek zaman dilimi vesilesiyle, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret etmeliyiz.

Regaib Kandili’nin Ülkemize, Milletimize ve İslam Alemi’ne huzur, barış, kardeşlik ve hoşgörü getirmesini temenni ediyor, değerli Sumbaslı hemşehrilerimin Regaib Kandilini tebrik ediyorum.

Gönderiyi paylaş