DURMUŞOĞLU MÜBAREK ÜÇ AYLARA KAVUŞMANIN HUZURU İÇERESİNDEYİZ

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Regaip Gecesi ve üç aylar milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek üç aylar ile idrak edecek olduğumuz Regaip gecesini tebrik eden Durmuşoğlu mesajında şunları aktardı.

“Manevi iklimi ile ruhumuzu kuşatan, gönüllerimizi ferahlatan mübarek üç aylara kavuşmanın huzuru içeresindeyiz. Rabb’imden bizi ve tüm insanlığı bu mübarek gece hürmetine her türlü felaketten, musibetten muhafaza buyurmasını diliyorum.

Üç aylar; birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan, Regaip Gecesiyle başlayan, Miraç ve Berat’la devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesiyle zirveye ulaşan, Ramazan Bayramıyla da maddî ve manevî alanda bayrama dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır.

Bu günler Rabbimizin insanlığa sunduğu bereket ve rahmet dolu dönemlerdir. Dayanışma, yardımlaşma, merhamet hislerimizin üst noktaya ulaştığı, insanlığın erdemlerinin ve güzelliklerinin ortaya çıktığı aylardır. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu ayları Rabbimize yaklaşmak için ibadet ve tövbeyle değerlendirirken, birbirimizle yakınlaşmak, kardeşliğimizi pekiştirmek, aramızdaki anlaşmazlıkları eritmek için de bir fırsat olarak görmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin ve bütün İslam âleminin Regaib Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin ve mübarek üç ayların birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum.”

Gönderiyi paylaş