BAŞKAN ATILGAN, ÖĞRENCİ SERVİS ÜCRETLERİNE ZAM İSTİYORUZ

Kadirli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ozan Atılgan, Milli Eğitim Bakanlığının taşımalı servis ücretlerine artan yakın ve parça maliyetleri nedeniyle zam yapmasını istiyoruz dedi.
Kadirli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ozan Atılgan, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının 2. Döneminde öğrencileri taşıma işinde mağduriyet yaşanmaması için fiyatlarda ivedilikle düzenleme yapılmasını isteyerek, “Taşıma yolu ile köylerden ilçemize gelen ve bölgesinde taşıma merkezine taşınan öğrenciler için diğer illerde bir aylık veya 3 aylık ihaleler yapılmış olup, ilçemizde maalesef 9 ay olarak yapıldığından dolayı mağduriyet yaşanmaktadır” dedi.
Artan fiyatların hem insan hem de ürün ve eşya taşımacılığı yapan şoför esnafını da olumsuz etkilediğini belirten Kadirli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ozan Atılgan, özetle şunları söyledi:
“Taşımalı eğitim kapsamında taşımacılık yapan servisçi esnafımızın sözleşmeleri her yıl Haziran’da yapılıyor. Dolayısıyla maliyet tespitinde de o tarihlerdeki akaryakıt fiyatları dikkate alınıyor. Örneğin Haziran ayında sözleşmeler yapılırken motorin ortalama 7,43 TL iken 28 Ocak itibariyle 14.00 TL’ye çıkarak yüzde 95 oranında bir artış söz konusu. Pandemi döneminde 1,5 yıl hiç çalışmayan servisçi esnafımız okulların açılmasını dört gözle beklerken şimdi de artan maliyetler ve artan akaryakıt fiyatları karşısında zorlanıyor. Servisçi esnafının taşıma hizmetini yapabilmesi, ayakta kalabilmesi için akaryakıttaki artış farkının güncel taşıma ücretlerine yansıtılmalı diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

Gönderiyi paylaş