ANDIRIN’DA CAN DOSTLAR UNUTULMADI

Andırın Kaymakamlığı, Andırın İlçe Emniyet Amirliği ve Andırın Orman İşletme Müdürlüğü olumsuz hava koşullarından etkilenen sokak hayvanlarını ve yaban hayvanlarını unutmadı.
Çetin kış şartları karşısında yem ihtiyacını karşılamakta büyük zorluk yaşayan sokak hayvanları ve yaban hayvanları Andırın’da unutulmadı.
Andırın Orman İşletme Müdürlüğünden Sokak ve Yaban Hayvanlarına Yem
Kar yağışının etkili olmaya başladığı 22 Ocak 2022 Cumartesi günü Andırın Orman İşletme Müdürlüğünde görevli personeller tarafından Andırın ‘a bağlı Yeşiltepe Mahallesinde yağan yoğun kar yağışı sonucunda ormanlarda yem ihtiyacını karşılayamayan yaban hayvanları için orman içerisinde uygun yerlere buğday, arpa, saman, yonca ve yem bırakıldı.
Andırın Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ““İşletme Orman Bölge Müdürlüğü olarak ormanlarda yaşayan hayvanlarımızı her zaman koruyor ve kolluyoruz.” Denildi.
Yine Andırın Orman İşletme Müdürlüğünün katkıları ile Andırın’a bağlı Tatarlı Mahallesinde yağan yoğun kar yağışı sonucunda ormanlarda yem ihtiyacını karşılayamayan yaban hayvanları için orman içerisinde uygun yerlere buğday, saman ve yem bırakıldı. Burada yapılan yem bırakma çalışmasına Kahramanmaraş Vali Yardımcısı ve Andırın Kaymakam Vekili Cuma Emeç, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İbrahim Çakır, İlçe Emniyet Amiri Vakkas Seske ve Andırın Orman İşletme Müdür Yardımcısı Nihat Nurdoğan, Kaymakamlık, Jandarma ve Andırın Orman İşletme Müdürlüğünde görevli bazı personel katıldı.
Andırın İlçe Emniyet Amirliğinden Sokak Hayvanlarına Yem
Son olarak Andırın ilçe Emniyet Amirliği ekipleri İlçe merkezinde, Meslek Yüksek Okulu ile Asma Köprü civarında belirlenen yerlere kış şartları ve kar nedeni ile hayatta kalmakta zorluk çeken kedi, köpek, kuşlar gibi sokak ve yaban hayvanlarına mama ve yem bıraktı.

Gönderiyi paylaş