VALİ YILMAZ VE EŞİ ŞENAY YILMAZ ŞEHİT AHMET TIRAŞ’IN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve eşi Dr. Öğr. Üyesi Şenay Yılmaz Hanımefendi, Diyarbakır Ergani bölgesinde 05.05.1994 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada yaralanarak, tedavi görmekte olduğu Ankara GATA’da 20.05.1994 tarihinde şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Ahmet Tıraş’ın ailesini ziyaret etti. Ziyarette Aile ve Sosyal Hizmetler Müdür Vekili Süleyman Yıldırım da yer aldı.Ziyaret sırasında Şehidimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi.
Şehidin ailesi ile bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine de sabırlar dileyerek, “Aziz şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ailelerinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur. Kapımız, gönlümüz şehitlerimizin ailelerine her daim açıktır. Şehidimize, Allah gani gani rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.”diye konuştu.
Şehidin ailesi, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve ve eşi Dr. Öğr. Üyesi Şenay Yılmaz Hanımefendi’ye ziyaretleri için teşekkür etti. Ziyaret sonunda Vali Yılmaz, Şehidimizin ailesine Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.Valilik Basın Yayın

Gönderiyi paylaş