OSB YOLU TEPKİ GÖSTERİYOR

Kadirli’de OSB yolu diye bilinen Sumbas-Kadirli OSB Yolunun yapılmamasına vatandaşlar tepki gösteriyor.
Kadirli OSB Yolunun 5 Km kilometrelik karayolu ihalesinin yapılmasına rağmen, yıllardır bir türlü tamamlanıp bitirilememesi Kadirli’lerin ve Sumbaslıların tepkisine neden oluyor.
Yıllardır Kadirli’de yılan hikayesine dönen yol için açıklamalarda bulunan vatandaşlar , Kadirli OSB Yolunun ihalesinin yapıldığını ve ihaleyi kazanan şirket tarafından bu yolun uzun zamandır yapılmamasının nedenini bir türlü anlayamadıklarını söyledi.
Vatandaşlar, “Kadirli ve Sumbas halkının yıllardır beklediği ve hatta Kadirli ve Sumbas halkının rüyalarından biri bile diyebileceğimiz bu önemli sorunun biran önce çözülmesini bekliyoruz. Kadirli halkı olarak bu yolun yapılmasını, şimdi de bitirilmesini siyasetçiler de bürokratlar da çok iyi biliyor. Yıllar önce yapımına başlanan bu kısacık yolun bu kadar uzamasının hiçbir geçerli nedeni olamaz. Bu insanlar ya bizimle dalga geçiyorlar ya da bu işi bilmiyorlar. Kadirli halkı olarak yüz kişi bir araya gelsek, ellerimize kazma kürek alsaydık şimdiye kadar bu yol çoktan bitmişti. Bunu abartmıyoruz. Bu Kadirli’ye verilen bir cezamıdır bilemiyoruz. OSB’ye giden gerek servisler gerekse vatandaşlar bu yollada çile çekiyor. Bir çok kişi işe yetişmek için trafik kazası geçirip hayatlarını kaybettiler.” dedi.YÜKSEL İBİCİOĞLU

Gönderiyi paylaş