ELEKTRİK KESİNTİSİ İSYAN ETTİRDİ

Sumbas’ın  yüksek kesim Köylerinde etkili olan kar yağışı sonrasında birçok köy  elektriksiz kaldı. Haber merkezimize ulaşan ve Yeşilyayla, Alibeyli Köyü ve Armağanlı Mahallesi bir bölümü  başta olmak üzere bir çok mahalle sakini ‘Faturalarla yaktılar, Kışın ortasında dondurdular’ diyerek elektrik kurumuna tepki gösterdiler.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından dün geceden itibaren kar yağışının etkili olacağını bildirmişti. dün  akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sabah saatlerinde etkisini arttırdı. Birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, aileler çocukları ile birlikte karın keyfini çıkarttı.

Ancak ailelerin yaşadıkları bu keyifli anlar Yeşilyayla ve Alibeyli Köyü  akşam saatlerinde elektrik kesintileri ile kâbusa döndü.

Yaşanan kesintilerle birlikte haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Elektrik kurumuna sert tepki gösterdiler. Vatandaşlar ‘Faturalarla bizleri yaktılar, kışın ortasında ise dondurdular. Böyle iş mi olur? En ufak bir yağmur yağdığında elektrikler kesiliyor. Kar yağdı saatlerce elektriksiz oturuyoruz. Çocuklarımız dondu. Evlerinde yaşlı insanlar olanlar var. Elektronik cihazlar yandı. Yazıktır bu eziyete” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Öte yandan TEDAŞ yetikilerinden  aldığımız bilgiye göre; Olumsuz hava koşulları nedeniyle elektrik dağıtım şebekesinde Yoğun kar yağışı ve buz yükünün artmasıyla iletkenler kopabiliyor arıza açabilmektedir Bu nedenle olumsuz hava şartlarına rağmen ekiplerimiz canla başla çalışmaktadır denildi..Yüksel İbicioğlu

Gönderiyi paylaş