VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ OMİCRON VARYANTI ÇOK DAHA HIZLI YAYILIYOR

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.
Atatürk Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Guddusi Arık katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi.
Denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşlarımızın öncelikle hatırlarını sorarak bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, korona virüsle mücadelenin devam ettiğini belirterek, kendi sağlığımız ve toplumumuzun sağlığı için bu mücadelede tedbirlere hassasiyetle uyulmasının, aşı olmanın çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz denetimlerinin ardından yaptığı açıklamada, “Korona virüsle mücadelemizi, denetimlerimizi sürdürüyoruz. Şu anda çok iyiyiz ama biliyoruz ki omicron varyantı çok daha hızlı yayılıyor. Bu nedenle mücadelemizi sonuna kadar iyi bir şekilde sürdürmemiz gerekiyor. Aşılamada şu anda Türkiye’de birinciyiz, bunu daha yükseklere taşımalıyız ve tedbirlere uymaya devam etmeliyiz. Çünkü çok çabuk yayılabiliyor ve çok kişiye bulaştırılabiliyor. Dolayısıyla hep birlikte bu mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeliyiz. İnşallah bu şekilde devam edeceğimize inanıyorum. Osmaniyeli hemşehrilerimize bu mücadeleye verdikleri destek için bir kez daha çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.Valilik Basın Yayın

Gönderiyi paylaş