SARIBIYIK’A ÇEVREYİ DÜŞÜNEN TUTUMU DOLAYISIYLA PLAKET TAKDİM EDİLDİ!

Andırın Çevre Ve Kültür Varlıklarını Koruma Derneği (AÇEK) tarafından, Andırın’da bulunan piknik alanlarında çöplerin toplanması ve piknik alanı içi ve çevresi temizliğine özen göstererek bireysel çalışma yapan Murtaza Sarıbıyık’a düzenlenen törenle plaket takdim edildi.
Plaket töreninde basın mensuplarına açıklamada bulunan AÇEK Dernek Başkanı Murat Dal; Çöplerin gelişi güzel boş alanlara ve orman içlerine bırakılmasının önüne geçilmesi için her vatandaşa önemli görevlerin düştüğünü belirtti. Başkan Dal açıklamasının devamında “ Murtaza Sarıbıyık Andırın değerlerine önem veren, doğaya olan sevgisi ve çevreye olan duyarlılığının yanı sıra Yeşildağspora kattığı artı değerler ile örnek bir insan olmuştur. Murtaza Sarıbıyık’a teşekkür ediyorum” dedi.
Plaketi alan Sarıbıyık ise yaptığı açıklamada “AÇEK Derneğine teşekkür ediyorum. Derneğin faaliyetlerini yakından takip ediyorum. Memleket bizim, Andırın bizim her zaman çevremize sahip çıkmamız gerekiyor. Biz Memleketimizi seviyoruz,”Dedi.
Düzenlenen törene AÇEK Yönetim Kurulu Üyeleri Alican Ala, Ramazan Özdemir, Andırın Yeşildağspor Futbol Kulüp Müdürü Oktay Kayıran katıldı.

Gönderiyi paylaş