VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ, KADİRLİ TURP ÜRETİCİLERİNİ VE TURP İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kadirli de turp üreticilerini ve turp işçilerini ziyaret etti. Vali Yılmaz’ın ziyaretlerinde Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır da yer aldı.
İlk olarak Güler Tarım işletmesini ziyaret ederek tesis hakkında İşletme Sahibi Kalender Güler’den bilgi alan Vali Yılmaz, daha sonra turpun yıkanma ve paketleme aşamalarında çalışan turp işçileri ile de bir süre sohbet ederek, kolaylıklar diledi. Vali Yılmaz, işletme sahibi ve çalışanlara çalışmalarında başarılar ve bol kazançlar diledi.
Vali Yılmaz İncelemelerinin ardından yaptığı açıklamada “Bugün turpun anavatanı Kadirli’de yaklaşık 60 Bin Dekarda üretim yapılmakta ve bu alanda 200 Bin Ton turp üretilmektedir. Türkiye’deki turp üretiminin %80’i Kadirli ilçemizde yapılmakta olup turp üretiminde yaklaşık 5000 kişi çalışmaktadır. Osmaniye’mize ve Türkiye ekonomisine önemli bir katkı sağlanmaktadır. Hamdolsun, bu yıl verimin iyi olduğunu görüyoruz.
Bütün üreticilerimize bol bereketli kazançlar diliyorum.”diye konuştu.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz ziyaretinin devamında Kadirli’de turp yıkama ve paketleme işlemlerinin yapıldığı Savrun Çayı kıyısında turp üreticileri ve işçileri ile bir araya geldi. Vali Yılmaz, Turp Üreticileri Türker Öz, Ahmet Kurt ve Soner Topalhan’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Turp işçileri ile bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, “Turp, yetiştirilmesinden paketlemesine büyük bir emek istiyor. Üreticilerimize de turpları yıkayıp paketleyen işçi kardeşlerimize de kolaylıklar diliyorum.”dedi. Vali Yılmaz, işçilere tatlı ikramında bulundu.
Turp üreticileri ve işçileri, Vali Yılmaz’ın ziyaretinden mutluluk duyduklarını ifade ederek, teşekkür ettiler.

Gönderiyi paylaş