ÜMİT GALİP UNCU EMTA’YA VEDA ETTİ

12 yıldır Kadirli OSB’de faaliyet gösteren EMTA KABLO A.Ş Fabrika Müdürü Ümit Galip Uncu görevinden ayrıldığını Şara enerjiye genel müdür olarak atandığını söyledi.
Toprağından uluslararası olana kadar EMTA’yı dünya çapında bir şirkete dönüştürüp Misyonumuzu tamamladık diyen Uncu veda konuşmasında şu sözlere yer verdi;
Karar verilmesi gibi dillendirilmesi de zordur “VEDALAŞMA” nın. İstenmese de sık yaşanan bir insanlık halidir, içinde çok şey barındırır. Çaresizliği ile idealleri arasına sıkışan insanın en anlamlı adımı olmalıdır; VEDA … Her ayrılış önce duyguda belirir, duygu derinleştikçe, düşüncede var olmaya doğru kararlı adımlarla ilerler. Ve nihayet sıra kaçınılmaz olarak söze geldiğinde yolculuk helal, yola direnmek azap olur. Yolculuk ki; yaşadığın yerde kendini bırakmaktır bir miktar. Yolculuk ki; yaşadığın, güldüğün, ağladığın, koştuğun, durduğun, sevdiğin yerden başını alıp gitmektir bir miktar. Bazen kaçmaktadır kurtuluş, bazen de kalmakta. Başarı; yapıp ettiklerin değil, gitmen gerektiğini hissettiğinde için acısa da arkana bakmadan gitmeye karar verebilmektir. Buraya kadar, nasibin gerisi başka yerde diyebilmektir.
Bu vesileyle Herkese adil davranmaya özen gösterdiğim, her zaman yanlarında olduğum ve çalışmaktan büyük gurur duyduğum siz iş arkadaşlarımı ve Kadirli’yi hiç unutmayacağım, birlikte çalıştığımız günleri hep hatırlayacağım sağlıcakla kalın” şeklinde veda etti.
Yüksel İbiciolu

Gönderiyi paylaş