TÜRK EĞİTİM SEN VE TÜRKAV GAZETECİLERİ UNUTMADI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Kadirli İlçe Başkanlığı ve Türk Eğitim Sen İlçe Temsilciliği gazetecilerle biraraya geldi.
Türk Eğitim Sen Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan TÜRKAV Kadirli İlçe Başkanı Levent Binici, geleneksel hale getirecekleri davetlerine katılan gazetecilere teşekkür ederken, basının kamuoyunu aydınlatma konusunda önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.
Türk Eğitim-Sen Şubesi Başkanı Yücel Yonca ise, konuşmasında “Yerel basınımızın değerli temsilcileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun. Sizlerin demokrasimiz için ne kadar önemli olduğunuzu bilmekteyiz. Sizlerle birlikte Kadirlimiz için güzel işlere imza atacağımızdan eminiz. Bizler 25 Aralıkta yapılan Türk Eğitim-Sen Kadirli İlçe Temsilciliği seçimlerinde Eğitim çalışanların desteğiyle görev başına geldik. Güzel bir atmosferde geçen seçimlerde aday olan ve seçimlere gelerek oy kullanan tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Bizler bundan sonraki süreçte görev sorumluluğumuzun ve yükümüzün ağır olduğu bilmekteyiz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren sendika binamızı haftanın 7 günü açarak üyelerimizin hizmetine sunduk. Ayrıca bundan sonrada üyelerimize verdiğimiz tüm sözlerle ilgili çalışmaları yapacağımızın bilmenizi isteriz. Sayın basın mensupları sendikaların daha etkin olabilmeleri için en önemli unsurlardan biri de yetkili sendika olmaktır. Yetkili sendika Mayıs ayında belirlenmektedir. Üye sayımız her geçen gün artmakla birlikte Mayıs ayında yetkili sendika olmak için elimizden geleni yapacağız. Etkili sendikacılı ancak yetkili sendika olmakla mümkündür. Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla birlikte eğitim çalışanların güçlü ve kararlı sesi olup onların her zaman yanında olacağımızı sizlerin vesilesiyle tüm kamuoyunun bilmesini ister hepinize teşekkür ederiz.” diye konuştu.
Kadirli Gazeteciler Ceniyeti başkanı Muzaffer Yüksel Kaya da Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarını ağırlayan TÜRKAV ve Türk Eğitim Sen yönetim kuruluna teşekkür etti.
Toplantıya Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Üyeleri Kadirlim Gazetesi Sahibi E. Yüksel İbicioğlu, Sıla Gazeteci Sahibi Fatih Balcılar, Özgün Gazetesi Sahibi Mehmet Demir, Kadirli Postası Gazetesi Sahibi Hatice Kundakcı , TRT Muhabiri Hanifi Dörtgöz, Anadolu Ajansı Muhabiri ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi Menderes Özat ile ve Özgün Gazetesi çalışanı Hatice Hazır katıldı. katıldı.

Gönderiyi paylaş