KADİRLİ BELEDİYESİ’NDEN OSMANİYE VAKFI’NDA TİRŞİK VE PİLAV İKRAMI

Osmaniye Vakfı tarafından Osmaniye’nin Kurtuluşunun 100. Yıldönümü nedeniyle Vakıf Binasında düzenlenen etkinliğe katılanlara Kadirli Belediyesi Tirşik ve Pilav ikramında bulundu.
Ankara’da Osmaniye Vakfı tarafından organize edilen Osmaniye’nin Düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Kadirli Belediyesi olarak Tirşik ve Pilav İkramında bulunduklarını söyleyen Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, hemşehrilerimizin bu özel gününde özledikleri lezzetle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Başkan Tarhan “Memleketimizden uzakta Osmaniyemizin yöresel lezzetlerini özleyen hemşerilerimiz için Osmaniyemizin 100. Kurtuluş yıl dönümü münasebetiyle Osmaniye Vakfımız tarafından düzenlenen etkinlikte yine yöremizde kış aylarında sıkça tüketilen Tirşik ve pilav ikramında bulunduk.Tabiki Kadirlimizin vazgeçilmez yiyeceklerinden turpumuzu da tirşik ve pilavın yanında vermeyi ihmal etmedik. Hemşehrilerimiz Kış aylarının muhteşem 3’lüsü (Tirşik, Pilav ve Turp) ile adeta şifa depolamalarını sağladık. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Osmaniye Vakfı Yöneticilerine ve MHP Özel Kalem Müdür Yardımcısı Hemşerimiz Akın Yavuz’a teşekkür ederim” dedi.
Osmaniyemizin düşman işgalinden kurtuluşu münasebetiyle Osmaniye Vakfında düzenlediğimiz etkinlikte Hemşehrilerimize Tirşik ve Pilav ikram edildiğini hatırlatan Osmaniye Vakfı Başkanı ve MHP Özel Kalem Müdür Yardımcısı Akın Yavuz, böyle anlamlı bir günde yöremiz lezzetleri ile hemşehrilerimizi buluşturan Kadirli Belediye Başkanımız Ömer Tarhan’a ve ekiplerine teşekkür ediyorum dedi.

Gönderiyi paylaş