BAŞKAN TARHAN GAZETECİLERLE BULUŞTU

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde Kadirli’deki gazetecilerle bir araya geldi.
Belediye Hizmet Binası Yemekhanesinde düzenlenen programa Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya, Gazete sahipleri, Ajans Muhabirleri, muhabirler ile gazete dağıtıcıları katıldı.
Programda konuşan Belediye Başkanı Ömer Tarhan, gazeteciliğin önemine değinerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.
Ömrünü habere adayan gazetecilerimizle bu anlamlı günde bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Tarhan yapımı devam eden ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Başkan Tarhan konuşmasında ” Kadirli’mizde devam eden Millet Bahçesi, Tenis Kortu ve Çok Amaçlı sahanın da içinde bulunduğu spor kompleksini 2022 yılında hizmete açmış olacağız. Balıklağ İçme Suyunu Kadirlimize kazandırmak için yoğun çaba harcıyoruz ve bu yaz inşallah suyu getirmiş olacağız. Ayrıca Cemal Paşa Mahallesi, Kazım Karabekir Paşa caddesini sıkıştırılmış beton yol yaparak hizmete açıyoruz. Yine Mahalle Konağı projesi ihale aşamasına geldi. Evlenecek çiftlerimizin ücretsiz düğün salonu olarak kullanabileceği ve öğrencilerimizin etüt ve kitap kafe gibi kullanacağı Mahalle konağını bu yıl bitirerek hizmete açacağız. Sülemiş Turistik Tesisleri yürüyüş alanını yenileyerek modern bir spor alanına dönüştürüyoruz. Eski Otogar içerisinde otoparkı, mescit ve WC’nin de bulunduğu yeşil bir alanı bu yıl hizmete açıyoruz. Eskiyen ve Doğalgaz alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarımızı en kısa sürede yapacağız. Sosyal projelerimizde hız kesmeden devam edecek. Eski Belediye altında Çorba Evini açıyoruz. Sabah 6 ile 10.00 arasında ücretsiz çorba vereceğiz. Yine Ekmek fabrikası kurarak ekmeği 1 lira 50 kuruştan vatandaşlarımıza vereceğiz. Ayrıca günlük ihtiyaç sahibi ailelerimize 1300 adet ücretsiz ekmek dağıtıyoruz” dedi. Davete katılan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayan Başkan Tarhan çalışmalarında başarılar diledi.
Başkan Tarhan’a teşekkür eden Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya ise, gazetecilerin zor bir mesleği maddi imkansızlıklar içerisinde sürdürdüğünü söyleyerek şunları kaydetti ” İnsan temel hak ve özgürlüklerin savunulmasında kalemi ile hep zorlu ve dikenli yollarda ilerleyen, adeta her zorluğu, güçlüğü ve tehdit almayı kendisine bir yaşam biçimi olarak seçen gazeteciler, ifade özgürlüğü alanında yaşanan yasaklarla köşeye sıkıştırılmışken, buna bir de ekonomik zorluklar eklenince 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü artık bayram olarak kutlayamaz hale geldiler. Bizler gazeteciliğe gönül vermiş gazeteciliği yaşam biçimi haline getirmiş kişiler olarak toplumun haber alma adına hizmetlerimiz sürecektir. Kadirli Belediyesinden kamu adına beklentilerimiz ise ekonomik tabanlı sosyal sorumluluk projelerinin fazlalaştırmasıdır” diye konuştu.

Gönderiyi paylaş