KAYMAKAM BAKIR’DAN KURALLARA UYALIM ÇAĞRISI!

Kadirli Kaymakamı Vehbi Bakır, cenaze, düğün ve bunlara benzer kalabalık ortamlardan uzak durulmasını isteyerek, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması çağrısında bulundu.

Bakır, İlçe Hıfzısıhha Kurulu toplantısı sonrası kaymakamlık toplantı salonunda Belediye Başkanı Ömer Tarhan, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları temscileri ve gazetecilerin katılımlarıyla düzenlediği bilgilendirmede, Kadirli’de aşılanma oranının yüzde 80 olduğunu söyledi.

İlçede aşı çalışmalarının devam ettiğini belirten Bakır, “Okullarımızda şuan için kapatılan sınıf yok. Bu bizim için sevindiricidir. Eğitim öğretim hizmetlerimizin aralıksız verilmesi bizim için gurur ve sevinç kaynağıdır. İnşallah sınıflarımızı kapatacak bir durum olmaz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Aşılanma oranının yüksek olmasında emeği geçenlere de teşekkür eden Kaymakam Bakır, “Kadirli’de çift toz aşı oranı yüzde 80 oranına ulaşmıştır. Bu konuda yardımcı olan ve gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum. 18 yaşı altındaki bireylerin aşı olmasında velilerimizin izni gerekiyor. Bu hastalıkla mücadelede çocuklarımızın aşılanması en önemli gücümüz olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Vehbi Bakır, aşı olanların da çok dikkatli olmasını isteyerek, tedbirtleri almaları konusunda uyarılarda bulunarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ben aşılarımı taktım, maskemi taktım, bana bir şey olmaz duygusu yanlış bir duygudur. Aşıların belirli sürede etkin olduğunu unutmamamız gerekiyor. Dolayısıyla aşı olan vatandaşlarımızın bu duygulara kapılmaması gerekiyor. Maske, mesafe ve hijyen kuralları herkes için zorunludur.

Ayrıca temaslı olan vatandaşlarımızın da bildirim konusunda bilgilendirmeyi doğru yapmasını istiyoruz. Temaslı olupta temaslı değilmiş gibi davrananlara idari yaptırım kararlarını uygulayacağız.

Ülkemizin bu güne kadar edindiği tecrübe kapsamında lütfen tedbirlerimizi alalım, aşılarımızı olalım. Bilim adamlarımızın uyarılarını dikkate alalım. Toplantı, cenaze veya düğün gibi yerlerde zamanı kısa tutalım. Hem kendimizin hem de diğer insanların sağlığını riske atmayalım.”

Menderes Özat

Gönderiyi paylaş