SUMBAS’DA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI YAPILDI

Sumbas Binali Yıldırım Yatılı Bölge Orta Okulu toplantı salonunda yapılan törene Kaymakam Mehmet Furkan TAŞKIRAN, Belediye Başkanı v. Cennet KILINÇÇEKER, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan program, Sumbas Milli Eğitim Müdürü Seyit KÖSE’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapması ile devam etti.
24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle konuşma yapan Sumbas Kaymakam Mehmet Furkan TAŞKIRAN “Öğretmenlik mesleğinin ne kadar özverili bir meslek olduğunu, yapılan bu kutsal görevin maddiyat ile ölçülemeyeceğini, yetiştirilen bu gençlerin başta ahlaklı, vatanını milletini seven ve tarihini bilen gençler olmasını, yetiştirilen bu gençlerin ilerde vali, kaymakam, doktor, hakim, avukat ve öğretmen… olarak onları görmeleri bir öğretmenin yaşaya bileceği en güzel mutluluk olduğunu, bu vesileyle başta Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun” dedi.
Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve müzik öğretmenleri tarafından şarkıların söylenmesi ile program son buldu.
Yüksel İbicioğlu
+28
Ahmet Kabakli, Sumbas Kaymakamligi ve 59 diğer kişi
1 Paylaşım
Beğen

Yorum Yap
Paylaş

Gönderiyi paylaş