TAPSIZ ÖĞRETMENLER İLMEK İLMEK İŞLEYEN NAKKASTIR, SANATKARDIR

Kadirli Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız mesajında Mesajında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında ‘Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ ünvanını kabul ettiği 24 Kasım günü Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, yetiştirirken eğiten; öğrencisinin sahip olduğu cevheri büyük bir sabırla ortaya çıkaran ve onu işleyen kişidir. Öğretmen, bilginin taşıyıcısı, memleketimizin ve milletimizin yüz akı, güçlü Türkiye’yi inşa edecek çocuklarımızı ilmek ilmek işleyen nakkastır, sanatkardır.
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler! Yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır.” sözüyle öğretmenlerimizin üstlendiği kutsal görev ve sorumlulukların önemine işaret ederek, öğretmenlerimize duyduğu güveni ifade etmiştir.
Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de belirleyen stratejik bir değerdir. Bugün okul sıralarında oturan yavrularımız, geleceğin siyasetçileri, bürokratları, bilim adamları, sanatçıları olacak; geleceğin modern Türkiye’sini inşa edecek ve yöneteceklerdir. Aydın, ileri görüşlü, kendisiyle ve dünya ile barışık, çevresine duyarlı, değişime-gelişime açık, dünyayı kucaklamaya istekli nesiller eğitimcilerin eseridir. Bilimde, sanatta, kültürde her alanda çocuklarımızı yetiştirecek olan öğretmenlerimize verilecek destek ile çok önemli işler yapılacağına canı gönülden inanıyorum.Tum dünyayı sarsan salgin bizlere bilimin dolayisi ile eğitimin önemini bir kez daha göstermiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyor, fedakar bir şekilde görev yaparak emekli olmuş; yine ülkemizin her köşesinde büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden değerli öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutluyor, sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyorum.” dedi.Adem İNCE

Gönderiyi paylaş