SUMBAS KAYMAKAMI  MEHMET FURKAN TAŞKIRAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmen” unvanı veriliş tarihi olan “24       Kasım Öğretmenler Gününü” kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenlerimize, “Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözleri, Türk öğretmenine duyduğu güvenini ve beklentiyi ifade etmektedir.

Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, fedakârlık, yenilik ve sabır isteyen saygın mesleklerin başında gelir. Öğretmenler, her zaman ve her şartlar altında bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir rol üstlenen toplum rehberidir.

Ülkemizin her köşesinde büyük fedakârlıkla görev yaparak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde, milli ve manevi değerlerimizin öğretilmesinde öğretmenlerimizin vermiş oldukları emek takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle gelecek nesillerin yetişmesi için her türlü zorluğu aşarak gençlerimizi yarınlara en güzel şekilde hazırlayacağına inanıyor, başta Başöğretmen Büyük Önder Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyor, bütün öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum.

Gönderiyi paylaş