DURMUŞOĞLU ÖĞRETMENLER BİZLERİ GELECEĞE TAŞIYACAK

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Ülkemizde ve dünyada en saygın meslek gruplarının başında gelen öğretmenlik mesleği hepimizin hafızalarında şükran duygularıyla yer edinmiştir diyen Durmuşoğlu, Her şeyi, herkesi unutsak bile öğretmenlerimizi asla unutmuyoruz dedi.
Durmuşoğlu Mesajın;
«Öğretmenlerimiz, bizleri yarınlara hazırlayan, geleceğimizi inşa etmemizde en önemli rehberlerden biridir. Hayatımız boyunca bize eşlik edecek olan öğrenim ve tecrübelerde, öğretmenlerimiz her zaman en ön saflarda yer almıştır. Hiçbir meslek yok ki hayatımızda öğretmenlik kadar yer etmiş, iz bırakmış olsun. Öğretmenlerimiz geleceğin kurucusudur, bugün buradaysak bu öğretmenlerimiz sayesindedir.
AK Parti olarak ilim ve bilgide üstünlüğü kaybeden bir milletin kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesinin imkânsız olduğu bilinciyle gece gündüz çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.
Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti’mizin en öncelikli alan olarak gördüğü eğitimde, son 19 yıllık dönemde kapsamlı reformları gerçekleştirdik, öğretmenlerimizin çalışma şartlarını iyileştirdik, eğitimi teknolojinin imkanlarıyla buluşturduk, eğitim desteğiyle öğrencilerimizin yanında olduk. Özellikle kız çocuklarının eğitim hayatına katılımı için çok önemli projeleri hayata geçirdik. Bugün gelinen noktada eğitimde ülkemizi ileri standartlara kavuşturmanın gururunu yaşıyoruz.
Vatansever, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, nitelikli, hedefleri olan öğretmenlerimizin bizleri geleceğe taşıyacağına gönülden inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu önemli günde, tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, her birinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden kutluyorum. Terör saldırılarında ve görev başında hayatını kaybeden şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”
Adem İNCE

Gönderiyi paylaş