Durmuşoğlu, Osmaniye’nin İl Oluşunun 25’nci yıldönümünü kutladı

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu Osmaniye’nin İl oluşunun 25’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Milletvekili Durmuşoğlu, 24 Ekim 1996 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanan 4200 sayılı Kanun ile Türkiye Cumhuriyet’inin 80’inci ili olan Osmaniye’nin daha fazla gelişmesi için elinden geleni yaptığını ve yapmaya devam edeceğini söyledi.
Osmaniye için, ülkenin nadir illeri arasında sayılabileceğine de değinen Durmuşoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi, “Roma, Bizans, Abbasi ve Osmanlı izleri taşıyan kaleler ve ozanlar şehri Osmaniye’mizin il oluşunun 25’inci yılını kutluyorum. 24 Ekim 1996 tarihinde Resmî Gazete ‘de yayımlanan 4200 sayılı Kanun’la Türkiye Cumhuriyeti’mizin 80’inci ili olan Osmaniye’miz ülkemizin doğusuyla batısını birbirine bağlayan, tarihî ve kültürel dokusuyla genç bir il olmakla birlikte coğrafi konumuyla önemli bir yere sahiptir. Osmaniye, tarihin izlerini taşıyan ve birçoğu günümüze kadar korunarak ulaşmış 26 kale bulunmaktadır. Osmaniye, bunun yanında yer fıstığının ve turpun kalbi olarak da bilinir. Doğal güzelliği, tarihi ve yaban hayatını birlikte sunan, Aslantaş Barajı, Osmaniye merkezine 12 km mesafede yer alan Hieropolis-Kastabala Ören yeri, amfi tiyatrosu, kalesi, hamamı, sütunlu caddesi ile en önemli antik kentlerimizden birisi olan Çukurova’nın Efes’i Kastabala Antik Kenti, Kadirli ilçe merkezinde bulunan Çukurova’nın Ayasofya’sı sayılabilecek Ala Cami, Amanos Dağları üzerinde yer alan Zorkun Yaylası ile her türlü turizm çeşitliliğine sahip ülkemizin nadir illeri arasında yer almaktadır.”
“Osmaniye, AK Parti hükümetleriyle yeni bir seviyeye ulaştı”
Osmaniye’nin, AK Parti iktidarı döneminda her alanda geliştiğini söyleyen Durmuşoğlu mesajına şu sözlerle devam etti, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, 2002 yılından bu yana eğitimden sağlığa, altyapıdan ulaştırmaya, tarım ve hayvancılıktan çevre, orman ve KÖYDES projelerine, enerjiden sanayiye, iki organize sanayi bölgemiz ve üniversitemizle, Kadirli, Düziçi, Bahçe, Sumbas, Hasanbeyli ve Toprakkale ilçelerimizi tüm Türkiye’ye örnek bir hâle getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Akla ilk olarak tarım ve hayvancılıkla gelen Osmaniye, iktidara geldiğimiz son 19 yılda sanayide, enerjide, ulaşım ve dahi birçok alanda da söz sahibi olan bir il hâline geldi. Fıstık ve turp üretiminin ana üssü olan Osmaniye, binlerce yıllık tarihi, geleneksel halk kültürü, muhteşem doğal güzellikleriyle, AK Parti hükümetleriyle yeni bir seviyeye ulaştı;Osmaniye’mizin yatırımda öncelikli bölge statüsü kazanması, verilen teşviklerin yatırıma dönüşmesi ve lokasyon olarak da liman bölgesine yakın olması nedeniyle ihracat potansiyeli önemli ölçüde arttı; Osmaniye’mizin güzellikleri ve çalışmalarımız saymakla bitmez, bizim tek amacımız en çok şehit veren şehrimiz için hiç durmadan usanmadan çalışmak.”
Osmaniye’nin il olmasında emeği geçenlere sağlık ve sıhhat dileyen Durmuşoğlu, mesajına şu ifadelerle son verdi, “Sözlerime son verirken Osmaniye’mizin il oluşunun yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, emeği geçenlerden hayatta olanlara sağlık, sıhhat, ahirete göç edenlere de cenabı Allah’tan rahmet diliyorum.

Gönderiyi paylaş