SUMBAS’IN KÖY YOLLARINA PARKE TAŞI

Sumbas’ın köylerinde KÖYDES tarafından kilit parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor.
Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) programı kapsamında Sumbas’ın köylerine döşenen kilit parke taşları ile modern bir görünüme kavuşuyor.
Sumbas Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Veli Gani, merkeze bağlı köylerin köy içi kilitli parke taşı yol yapım işlerini yerinde inceledi. Sumbas’ın köylerinde sosyal kalkınmaya yönelik güzel hizmetlerin yapıldığını vurguladı Yeşilyayla Köyünde kilit parke taşı döşeme çalışmalarının başladığını belirten Gani, Yeşilyayla köyünde çalışmaların devam ettiğini aktardı.
Her köyün belli oranda hizmetlerden faydalanıldığını ifade eden İl Genel Meclis Üyesi Gani, köy içi kilitli parke yol çalışmalarının devam edeceğini ifade ederek. “2021 yılı yatırım programının sonuna geliyoruz. Bir çok köy yolunun yükseltme, genişletme ve stabilize kaplama çalışmalarını bitirdik. Köylerinin köy içi kilitli parke yol yapım çalışmalarına hız verildi. Yakın zaman da bu köylerimizin köy içi kilitli parke taşı yol çalışmasını bitireceğiz” dedi.
KÖYDES Projesi kapsamında köylerin en güzel hizmetlere kavuştuğunu aktaran Gani, “Köylerimiz artık modern bir köy görünümüne kavuşmuştur. Şehirde olan bütün imkanları belki daha iyisini bugün köylerimizde görmek mümkündür.
Altyapı çalışmaları tamamlanan köylere kilit parke taşı döşeme çalışmaları devam edecek. Yeşilyayla Köyümüzün içerisindeki ara yollara döşenen kilitli parke çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Köylerimizde alt yapı olarak, yol, su, telefon, elektrik sorunu birer birer çözüyoruz. Bundan sonra köylerin daha modern bir görünüme kavuşması için altyapısı tamamlanan köylere kilit parke taş döşeyerek vatandaşımızın kışın çamur diye bir derdi kalmayacak. Hedefimiz köylerdeki sorunları bir an önce çözüme kavuşturmaktır. Köylerin sadece kilitli parke sorununun çözülmediğini bunun yanısıra içme suyu, kanalizasyon ve sosyal alan gibi sorunlarının da çözümü için koordineli bir biçimde çalışmalar artarak sürüyor” diye konuştu.
YÜKSEL İBİCİOĞLU

Gönderiyi paylaş