ÖĞRENCİLER KENT MÜZESİNE HAYRAN KALDI

Kadirli Mehmet Nuri Arıoğlu İlkokulu öğrencileri Kadirli Belediyesi Kent Müzesini gezerek tarihi ve kültürel mirası yakından tanıma fırsatı buldular.
Okul Müdürü Selim Yigit ve bazı öğretmenler nezaretinde Kent Müzesini gezen minikler, Müzede sergilenen kültürümüze ait değerleri yakından inceleme fırsatı bulurken,Müzeye hayran kaldılar.
Okul Müdürü Selim Yiğit,tarihi,kültürü ve zanaatımızı öğrencilerimize yakından göstermek istedik.ilk defa Müzeye gelen öğrencilerimiz bu geziden çok mutlu oldular.
Müzedeki Sanat Tarihi Uzmanı Cevahir Yıldızeli Zararsız ve diğer görevliler öğrencilerimize geçmişten günümüze şehir tarihi hakkında bilgi verdi hem de yöremizdeki mimari,el sanatları ürünlerini ve yöresel oyuncakların yapımını gösterdi dedi.
Öğrenciler, yöredeki kültürel ve folklorik öğelerinin yanı sıra Çukurova’da, teknolojiye yenik düşen el emeği göz nuru el işleriyle geçmişte yapılan kalaycılık, semercilik, demircilik, nalbantlık gibi unutulmaya yüz tutmuş mesleklerle ilgili oluşturulan müzede bol bol fotoğraf çektirdiler. Zehra Balcılar

Gönderiyi paylaş