YAĞMUR ŞAİRİ PROF.DR. NURULLAH GENÇ KADİRLİYE GELİYOR

Şair, yazar ve akademisyen Nurullah Genç, Yoksun Dergisinin organizasyonu ile ilçemizde vatandaşlarla buluşuyor.
02 Ekim Cumartesi günü saat 19.oo’da Kadirli belediyesi dr. Devlet bahçeli Kültür merkezinde gerçekleşecek konferans bizim Pazar ve deniz komisyon evi sponsor oldu.
Ülkemizin yetiştirdiği en önemli fikir ve kültür adamlarından birisi olan Prof. Dr. Nurullah Genç yağmur şiiriyle dünyaca tanınan bir isim olduğunu söyleyen Yoksun Dergisi İmtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni Talha Topal, bu önemli ismin Kadirlimizde halkımızla buluşması bizi şimdiden heyecanlandırıyor. Tüm halkımızı Cumartesi akşam saat 19.00’da Kadirli Belediyesi kültür Merkezine bekliyoruz dedi.
“Yağmur, seni bekIeyen bir taş da ben oIsaydım.
ÇöIde seni özIeyen bir kuş da ben oIsaydım.
Dokunduğun küçük bir nakış da ben oIsaydım.
Sana sırıIsıkIam bir bakış da ben oIsaydım.”
Dizeleriyle gönüllerde taht kuran Prof. Dr. Nurullah GENÇ, 1960 yılında Erzurum Horasan’da dünyaya geldi. Erzurum İmam hatip Okulunu Tarım ve Orman Bakanlığının şiir yarışmasında Türkiye ikincisi olmasının yanı sıra Milli Türk Talebe Birliği “Hicri 1400” konulu şiir yarışmasında “Hicret” isimli şiiriyle Türkiye birincisi oldu ve bu şiir Nesil dergisinde yayınlandı.
Lise mezuniyeti sonrasında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni kazandı.
Üniversite zamanlarında yurtta kaldı. Başlarda boyacılık yaparak para kazanan Genç, bir siyasi kavga sırasında boya sandığı kırıldıktan sonra bir daha bu işe dönmedi ve inşaatlarda, fırınlarda çalıştı.
Bu dönemlerde şiirleri edebiyat dergilerinde iyice yayınlanmaya başladı, aylık bir derginin daimi kadrosunda yer aldı.
Sonraları bir grup arkadaşıyla “Genç Kuşak” dergisini çıkardı.
1983 senesinde fakülteyi bitirdikten sonra akademik kariyer maksadıyla çalışmalarını devam ettirdi. Aynı üniversiteden Doktor, Doçent ve Profesör unvanlarını aldı.
1994-2013 yılları arasında kamu ve özel sektör kuruluşlarına danışmanlık hizmetlerinde bulunan Genç, aynı zamanda İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi’nde Öğretim Üyesidir. Aynı okulda Liderlik Analizi, İşletme Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, Uluslararası İşletmecilik derslerini vermektedir.
Zehra Balcılar

 

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'PROF. DR. NURULLAH GENÇ İLE SÃYLEŞİ Fikirler şuurlara nakşedilir. y-ksun dergisi 前210.2021 019.00 19.00 KADİRLİ BELEDİYESİ DEVLET BAHÇELİ KÜLTÜR MERKEZİ Bizim Pazar Market Deniz Komisyonevinin katkılarıyla.' görseli olabilir

Gönderiyi paylaş