VALİ YILMAZ, TEKNOFEST BİRİNCİLERİNİ AĞIRLADI

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Şahin 96 isimli insansız hava aracı yangın söndürme mühimmatı projesiyle birinci olan öğrencileri makamında misafir etti.
21-26 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021’de, İnsanlık Yararına Afet Yönetimi kapsamında “Şahin 96″ adlı İnsansız Hava Aracı Yangın Söndürme Mühimmatı projesi ile liseler arası Türkiye birincisi olan Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesi öğrencileri Oğulcan Doğan ve Cihanay Kelkoca Vali Yılmaz’ı ziyaret etti.
Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Bilgi İşlem Şube Müdürü Ali Coşkun, Teknofest İl Temsilcisi Sedat Gündoğan, Bilişimle Üretim İl Temsilcisi Öznur Gökşen Dinç, Okul Müdür Yardımcısı Murat Sayın, Proje Danışmanı öğretmen Yusuf Boz da öğrencilere eşlik etti.
Proje hakkında bilgi veren öğrenciler Oğulcan Doğan ve Cihanay Kelkoca, Projeye ”Şahin96” isminin, Marmaris orman yangınını söndürmek için itfaiye ekiplerine su taşıdığı sırada şehit olan Şahin Akdemir isimli fedakar kardeşimizin anısını yaşatmak için verdiklerini belirterek, Şahin96’nın yangınlarda erken müdahale sağladığını ve bu proje sayesinde İHA’lara yerleştirilecek olan yangın söndürme mühimmatı, gereken müdahale için ekiplere zaman imkânı sağlayacağını, bu sayede yangının büyümesinin önüne geçileceğini veya tamamen söndürüleceğini kaydettiler.
Ziyaret sorununda Vali Dr. Erdinç Yılmaz, proje ekibini tebrik ederek, “Sizlerin başarıları ile gurur duyuyoruz. Projede emeği geçen öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve katkısı olan herkesi yürekten kutluyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.” şeklinde konuştu. Osmaniye Valiliği

Gönderiyi paylaş