BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FEN LİSESİ KAMPÜSÜ AÇILDI
Kadirli’de Bahçeşehir Koleji Fen Lisesinin açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Genel Müdür Yardımcısı Savaş Boyar, veliler ve davetliler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Bahçeşehir Koleji Kadirli Kampüsü Müdürü Gamze Kaplan “ yenilikçi vizyonuyla eğitime yön veren Bahçeşehir Koleji olarak kampüsümüzde geleceğin dünyasında bizi temsil edecek nesiller yetiştiriyoruz. Öğrencilerimizin başarısıyla hem ilçemizin hem de ülkemizin adını birçok alanda duyurmayı hedefliyoruz” dedi.
Kadirli Kapüsümüzün açılışının 3.yılında Fen Lisemizin açılışında birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum diyen Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ “ Türkiye’nin 4 bir köşesinde Kars’tan Erzurum’dan Van’dan Edirne’ye Çanakkale’ye, Samsun’dan Karadeniz’den Çukurova’ya Türkiye’nin her köşesinde çok değerli öğretmenlerimizle eğitimcilerimizle öğrencilerimizle buluşmak, kaliteli eğitimle ülkemizin 4 köşesine hizmet etmek için çalışıyoruz. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarakta 55 yıldır şuna inanıyoruz; Ülkemizin geleceği, Çocuklarımızın geleceği ancak nitelikli eğitim kaliteli eğitimle çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. İki gün önce çok önemli bir etkinlikte ben Fen Liselerinden Fen Teknoloji Liselerinden Anadolu liselerinden yetişen öğrencilerimizle bir kez daha gurur duydum. Türkiye önemli bir etkinliğe tanıklık ediyor birkaç yıldır. Teknofest adında bir etkinlik. Havacılık, Uzay ve Teknoloji üzerine hazırlanan bir festival. Bu festival Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Türkiye’nin Teknoloji takımı liderlik ediyor. Önemli bir festival. Çocuklarımızı evrensel bilimle ve bildiği teknolojiyi üretebilecek farkındalıkla işlemeye çalışan bir etkinlik. Bahçeşehir Koleji olarak da 18 kampüsümüzden 27 proje bu festivalde Bahçeşehir Kolejini temsil ediyor. Projeler daha lise çağında ve hatta ortaokul öğrencilerimizde bu festivalde temsil ediyor. Sürdürülebilir tarım konuşuyor öğrencilerimiz. Yapay zeka ile topraktan tarladan bahçeden tekstile, üretmekten süreçleri konuşuyor. Yapay zekanın sağlıkta üretimini konuşuyor. Daha bu çağlarda bu süreçleri düşünebilmesi bu bilgi ve becerileri kazanıp projeye verebilmesi çok önemlidir. Bahçeşehir Kolejinde tam olarak yapmaya çalıştığımız bu, önce farkındalığı verebilmek. Öğrencilerimize bilim ve teknoloji üretebilecek bilgi ve becerilerle donatabilmek. Kadirli gibi kendi topraklarından değerlerinden güç alan ve milli teknolojiyi üretebilecek bir güç var. Ben görüyorum ve biliyorum ki öğretmenlerimiz bunu destekleyebilecek ve sağlayabilecek niteliğe sahiptir. Kadirli’de Fen lisemizin böyle gençler yetiştireceğine eminim. Kendisine ailesine, ülkesine fayda sağlayan bireyler yetişecek” dedi.
Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık ise, Özel okulların açılmasının rekabeti artırdığını söyleyerek, fen lisesinin açılışına katılmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.
Açılışa katılan protokol tarafından kurdele kesilerek Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi Kampüsünün açılışı yapıldı.
Efendi ERKAYIRAN – Kadirli DHA
ı.

Gönderiyi paylaş