VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ, SİVİL TERÖR ŞEHİDİMİZ OSMAN KAYA’NIN AİLESİNİ KÜLLÜ KÖYÜNDEKİ EVLERİNDE ZİYARET ETTİ

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 05.04.1995 tarihinde Hatay’ın Dörtyol İlçesi Kuzuculu Mahallesi Ahmetçiğin Düzü Mezrasında bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen Sivil Terör Şehidimiz Osman Kaya’nın Ailesini, Küllü Köyündeki evlerinde ziyaret etti. Ziyarette İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mesut Ovalı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aykut Bulut da yer aldı. Ziyaret sırasında Şehidimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi.
Şehidimizin ailesi ile bir süre görüşen Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine de sabırlar dileyerek, “Vatanımız için canlarını veren aziz şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ailelerinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur. Kapımız, gönlümüz şehitlerimizin ailelerine her daim açık olacaktır. Şehidimize, Allah gani gani rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.”diye konuştu.
Şehidimizin ailesi Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensuplarına ziyaretleri için teşekkür ettiler. Ziyaret sonunda Vali Yılmaz, Şehidimizin eşine Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

Gönderiyi paylaş