OSMANİYEDE 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI, GÜNEYSU İLKOKULUNDA DÜZENLENDİ
2021–2022 Eğitim Öğretim Yılı, Güneysu İlkokulunda düzenlenen törenle başladı. Törene Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürsel Kanca, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay İlkay Gül, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mesut Ovalı, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.
Vali Yılmaz, program öncesinde, okul bahçesinde bulunan öğrencilerle ile bir süre sohbet ederek, çocuklara eğitim hayatlarında başarılar diledi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tören, Okul Müdürü Halil Sünbül’ün açılış konuşması ile devam etti. Okul Müdürü Sünbül, “Bizler, okul idarecileri olarak okullarımızı pandemi koşullarına uygun olarak hazırladık. Öğrencilerimizin yetenek ve ilgilerine göre sportif, sosyal, kültürel ve bilim yönünden gelişmelerini sağlamak için birçok bilim atölyeleri kurduk. Öğrencilerimizi milli, manevi ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmek, asil görevimizdir.”dedi.
Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ise, “Yaklaşık iki yıldır tüm dünyayı saran salgının gölgesinde, eğitim ve öğretime bazı dönem uzaktan bazı dönem kısıtlanmış bir şekilde yüz yüze devam ettik. Ülkece yaşadığımız bu zor zamanlarda Bakanlığımız öncülüğünde, Valiliğimiz ve tüm paydaşlarımızla bütün imkânları seferber ederek, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin eğitimlerine ilk günden itibaren destek olmaya devam ettik. Bu süreç içerisinde kazandığımız deneyimlerle önümüzdeki sürece daha güçlü adımlarla daha hazırlıklı bir şekilde yürümeye devam edeceğiz.”diye konuştu. Sözlerinin devamında öğrencilere hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, salgının devam ettiğini belirterek, “Halen tüm dünya gibi Ülkemiz de salgın sürecini tamamen atlatabilmiş değildir. Sizlerden ricam bu gülen gözlerinize, şen şakrak seslerinize ve coşkulu oyunlarınıza tekrar uzaktan bakmamak için okul içerisinde dikkat etmeniz gereken kurallara en hassas şekilde uymanız, bu konuda uymayanları kibarca uyarmanız, okul yönetimine ve öğretmenlerinize yardımcı olmanızdır.”dedi.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Bir toplumun, bir milletin geleceğinin güçlü olması, her zaman eğitimli insanlarının sayısıyla doğru orantılıdır. Dolayısıyla öğrencilerimizin ve memleketimizin geleceği açısından eğitim olmazsa olmazlarımızdandır. Bunun öneminin hepimiz farkındayız. Öğrencilerimiz için önümüzdeki eğitim öğretim döneminin çok başarılı, güzel sonuçlar alınacağı bir yıl olmasını diliyorum.”diye konuştu. Sözlerinin devamında Pandemi döneminde öğretmenlerin büyük gayret gösterdiğini ifade eden Vali Yılmaz, “Pandemi sürecinde bir daha kapanmamak için hep birlikte salgınla mücadelemizi sürdürmeliyiz. Bu süreçte, okullarımızın kurallara azami dikkat etmelerinin, öğrencilerimizin kurallara uymasının çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu anlamda okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize, önemli görevler düşüyor. Bu konuda gayret göstereceğinizden hiç şüphem yoktur. Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulunun tavsiyelerini doğrultusunda hareket etmemiz korona virüsle mücadelede en etkili yöntem olacaktır. Aşı olmayan öğretmenlerimizin bir an evvel aşı olmalarını ısrarla tavsiye ediyorum.”dedi. Vali Dr. Erdinç Yılmaz sözlerinin devamında öğrencilere hitap ederek, “Öğrencilik yıllarımızı ne kadar verimli geçirirsek hayatımızın da o kadar başarılı olacağını çok iyi biliyoruz. Bu dönemler, sevgili öğrencilerimiz için geleceğine yapılan hazırlık ve yatırımdır. Öğrencilerimizin bu dönemi en iyi şekilde geçirmelerini diliyorum. Osmaniye’mizde eğitimi çok daha ileriye taşıyacak bir azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”dedi. Vali Yılmaz, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu ve başarılı bir yıl olması temennisiyle sözlerine son verdi.
Törenin devamında “İlk Zil” isimli Oratoryo gösterisi sergilendi. Güneysu İlkokulu öğrencisi Muhammet Enes Yıldız, tarafından Bayrak şiirinin okunmasının ardından Güneysu İlkokulu Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sergiledi. Okul öğrencileri tarafından “Bayrak” adlı gösterinin sergilenmesi ile devam eden programda, okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerini temsilen bir öğrenciye, dördüncü sınıf öğrencisi tarafından “Okulumuza hoş geldiniz” çiçeği
verildi.
Programın devamında okulun ilk ders zilini çalan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, daha sonra sınıfları ziyaret etti. Öğrenciler tarafından bayraklarla karşılanan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ve protokol mensupları öğrencilere bir süre sohbet ederek, ders kitaplarını dağıttılar. Öğrencilere ve öğretmenlere yeni öğretim yılında başarılar dileyen Vali Yılmaz, tüm öğrencilere sağlıklı, mutlu ve başarılı bir gelecek temenni etti.
Paylaş

Gönderiyi paylaş