KADİRLİDE 2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UMUTLA VE HEYECANLA BAŞLANDI

2021–2022 Eğitim Öğretim Yılı, 100. Yıl Şehit Bekir Çavuş İlkokulunda düzenlenen törenle başladı.Törene Kaymakam Ahmet ARIK ve Belediye Başkanı Ömer TARHAN’ın da teşrifleriyle bir daha sekteye uğramasın dilekleri ile yüz yüze eğitime merhaba dedik.

  1. Yıl Şehit Bekir Çavuş İlkokulu’muzda çiçeklerle karşılanan Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürü  İlyas TAPSIZ ve Şube Müdürü Fehmi Haytaoğlu eşlik etti. Kaymakam ve Belediye Başkanı ziyaret ettikleri her sınıfta, öğrencilerimizle buluşmanın mutluğunu dile getirdi.

” Sizi çok özlemişiz çocuklar. Okullarımız sizinle şenlendi. Hoş geldiniz.” diyen Kaymakam Ahmet Arık  , COVID-19 salgınına karşı tedbirleri sık sık vurguladı. ” Yüz yüze eğitim önemli. Lütfen dikkatli olalım. Maskemizi takalım. Ellerimizi sabunlu su ile yıkamaya, dezenfektan kullanmaya özen gösterelim. Birbirimize temastan sakınalım. İdareci ve öğretmenlerimizin uyarılarına, kurallara uyalım.” dedi.

Balonlarla, çiçeklerle süslenmiş, yaka kartları ile” ben de buradayım. ” diyen ışıl ışıl bakışları ile öğrenciler…

Bahçeşehir Okullarında da sınıfları ziyaret eden Kaymakam Ahmet Arık , lise öğrencilerimize tavsiyelerde bulundu. Tek başına zekanın başarı için yeterli olmadığını, çok ve düzenli çalışmanın önemli olduğunu söyledi.    “Hedefimiz olmalı,  onun gereği kadar çalışmalı.” diye ekledi.

Milli Eğitim mücadelemiz sırasında hep yanımızda olan, yön çizen ve bu ilk günümüzde bizi yalnız bırakmayan Kaymakam  Ahmet ARIK’a ve  Her fırsatta okullarımızı ziyaret eden, okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için çaba harcayan, eğitim öğretim çalışmalarımıza destek veren Belediye Başkan  Ömer Tarhan’a teşekkür ediyoruz

Gönderiyi paylaş