SPORCULAR TEMİZ ÇEVRE İÇİN ÇÖP TOPLADI

Kadirli de, tekvando kulübü sporcuları ormanlık alanda antrenman sonrası farkındalık oluşturmak amacıyla çöp topladı.

Kadirli Çukurova Gençlik Spor Kulübü Derneği sporcuları, antrenörleri Muhittin Kuşçu idaresinde şehir merkezinde bulunan ve her yaştan insanların geldiği Sülemiş Çamlığı’nda antrenman yaptı. Antrenman sonrası sporcular, çevre duyarlılığını artırmak ve farkındalık oluşturmak için antrenörleri öncülüğünde çevreye atılan çöpleri poşetlere doldurdu.

Antrenör Kuşçu, yaptığı açıklamada, insanların spor yaptığı alanların temiz olmasına dikkat çekmek için sporcularıyla çöp topladıklarını söyledi.

Çevre temizliği konusunda insanların duyarlı olmasını isteyen Kuşçu, “Sporcularımızla antrenmanlarımızın kondisyon bölümünü burada yapıyoruz. Çevremizin temiz olması gerekli.  Her yaştan insanlar burada spor yapıyor. Bizde çevremizi temiz tutmak için antrenmanın ardından çöpleri toplayacağız. Herkesi çevre temizliği konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

Sporculardan Salih Uzun ve Alican Kuru ise ormanlık alanda çöpleri toplarken vatandaşlardan olumlu tepkiler aldıklarını belirterek, geleceğin sporcularını olarak sağlıklı yaşam için insanları çevrelerini temiz tutmalarını istediler.     Menderes Özat

Gönderiyi paylaş