KADİRLİ OSB 2 BİNE YAKIN EK İSTİHDAM YARATILACAK.

Kadirli  Organize Sanayi Bölgesi yeni arazilerin devriyle 170 hektar daha büyüyecek ve tesislerin tamamlanmasıyla 2 bine yakın ek istihdam yaratılacak.

Kadirli  Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yeni yatırımcıların arsa ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sürdürülen genişleme çalışmalarında nihai sona geliniyor.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Karaaslan, genişleme alanı çalışmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Kadirli  OSB’nin Batınsa kalan 100 ve Doğusunda kalan 70  hektarlık alanın onaylanmasıyla 350  hektara ulaşacaklarını söyleyen Karaslan, bu sayede 6 bin kişiye istihdam olanağı açılacağını belirtti.

Kadirli OSB’nin kısa süre içinde gerçekleştirdiği gelişmeye birlikte bölgenin yatırım ve işletme açısından potansiyelinin sanayicilerin dikkatini çektiğini belirten Karaaslan, Bugün yapılan genişleme toplantısında kurum görüşlerini aldık. Tüm kurumlar olumlu yaklaştı.” dedi.

15 adet Bakanlık ve resmi kurumun ilgili Müdürlüklerinin temsilcilerinden oluşan Yer Seçim Komisyonunun bugün toplandığı hatırlatan Karaaslan, “Kadirli  OSB Genişleme alan çalışmalarının olumlu sonuçlanacağı ve önümüzdeki aylarda  sınır onayının Bakanlık tarafından yapılacağı beklenmektedir. Genişleme alanı ile birlikte Kadirli OSB 350 hektar alan büyüklüğüne ulaşacak. Şuan Kadirli OSB’de 4525 kişi evine ekmek götürüyor. Bu genişlemeyle bu sayıya 1500 kişi eklenecek böylelikle  6 bin kişiye iş imkanı açılmış olacaktır.” Diye konuştu.

Gönderiyi paylaş