OSMANİYE VALİSİ DR. ERDİNÇ YILMAZ COVİT 19 DENETİMLERİNDE EN İYİ İLLER ARASINDA 14. SIRADAYIZ

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.
Devlet Bahçeli Bulvarı İkinci Etap boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi.
Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Dinamik denetim modeline göre aralıksız devam eden denetimlerimizde Kaymakamlarımız, İl Müdürlerimiz, Daire Amirlerimizle hep birlikte alandayız. İl olarak iyi gidiyoruz. Bu anlamda bütün Osmaniyeli hemşerilerime teşekkür ediyorum. En iyi iller arasında 14. sıradayız, inşallah ilk sıralara doğru geleceğiz. Sabırla ve hep birlikte mücadele ederek inşallah koronavirüsü ilimizde bitireceğiz. Bu kapanma sürecini çok iyi değerlendirmeliyiz. Özellikle şu an faaliyete olan işyerlerinin çok daha dikkatli olması lazım. Vatandaşlarımıza, içinde bulunduğumuz süreç nedeniyle, önümüzdeki Ramazan Bayramında toplu bayramlaşma yapmamamız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bu bayramda telefonla bayramlaşalım. Bu mücadeleyi hep birlikte en iyi şekilde sonuçlandıracağımıza inanıyorum. Bu vesile ile Osmaniyeli hemşerilerime gösterdikleri hassasiyetten dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.”diye konuştu. Vali Dr. Erdinç Yılmaz, basın mensuplarının yönelttiği, ilimizdeki vaka sayısında düşüş yaşanmasının sebebi yönündeki soruyu ise şöyle yanıtladı, “Osmaniye’de sağlık çalışanlarımız, jandarmamız, emniyetimiz ve bütün kamu personelimiz ile birlikte alanda hep birlikte alanda mücadele ediyoruz. Vatandaşlarımız tedbirler hususunda gerekli hassasiyeti gösteriyorlar. Bu mücadelede birlikteliği sağladık ve bunun neticesinde bu sonuçları almaya başladık. Eğer bu birlikteliğimizi bu şekilde sürdürmeye devam edersek çok daha iyi sonuçları alacağımıza inanıyorum.”diye konuştu.
VALİLİK BASIN YAYIN

Gönderiyi paylaş