OSMANİYE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ  İSMAİL KAYA   ANNELER GÜNÜNÜ TEBRİK ETTİ

Osmaniye Ak Parti Milletvekili  İsmail Kaya   Anneler Günü münasebetiyle mesaj yayınladı.  Kaya yayınlamış  olduğu  mesajında;

“Şefkatin, merhametin ve fedakarlığın  sembolü, cennetin kapısı annelerimiz  her koşulda bizi seven, koruyan, kollayan  evlatlarına kol kanat geren annelerimizin, Anneler Günü’nü yürekten kutluyorum.

Annelerimiz  sabır,  sevgi dolu yürekleriyle,  toplumumuzda yaşamda huzur ,  barışın ve toplumuzun temeli olan aileyi  ayakta tutmakta   önemli rol oynamaktadır.

Sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı ve hoşgörüyü bizlere  öğreten  annelerimiz, ülkemizin  mutluluğu ve huzurunun en büyük gücümüzdür.

Bizler, cennetin annelerimizin  ayakları altında olduğuna inanan, annelerimizi  baş tacı kabul eden,  anneye  hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören köklü bir kültür ve geleneğin temsilcileriyiz. Bu anlayışla annelerimizin mutlu olması, yüzlerinin gülmesi, hayat şartlarının daha da iyileştirilmesi  için var gücümüzle  çalışmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin istiklal ve istikbal mücadelesi için de annelerimiz fedakâr ve cefakârca en ön saflarda mücadele vermişlerdir. Ülkemizi savunmuşlardır.  Kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman vatanın istiklal mücadelesinde görev  almışlardır. Tarihimiz de bir çok kahramanlıklara sahne olmuştur.  Asla unutulmayacak, günümüz annelerimizin rehber olduğu destansı  bir miras bırakmış olmalarıdır.

Canlarından çok sevdikleri hiç gözünü kırpmadan vatanı için şehit olan çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini şehit veren cefakar, fedakar elleri öpülesi analarımıza  sabırlar  diliyorum. Ellerinden öperek anneler gününü yürekten kutluyorum. Bizlerin baş tacımız, ilk öğretmenimiz,  sığınağımız, gücümüz olan annelerimiz, ülkemizden, milletimizden, çocuklarından hayır dualarını eksik  etmesin.

Başta annem olmak üzere , Ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyor; ahirete  irtihal  etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

Gönderiyi paylaş