ÖLEN KEDİSİNİ 200 KM GÖTÜRÜP HAYVAN MEZARLIĞINA DEFNETTİ

GAZİANTEP’te yaşan Mehmet Ali Kurt, 18 yaşında ölen kedisini 200 km uzaklıktaki Kadirli’deki sahipli Hayvan Mezarlığında defnetti.
18 yaşında olan Kişa adlı kedisini kaybettiğini söyleyen Mehmet Ali Kurt, ailenin bir ferdi gibi birlikte yaşadığı kedisini defnetmek için Gaziantep’ten gelerek Kadirli’deki hayvan mezarlığına defnetti.
İyi bir hayat verdiğimizi düşündüğümüz, 18 yıldır birlikte yaşadığımız kedimizi kaybedince bir mezarı olmasını istedim diyen Kurt yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“ Gaziantep’te 18 yıldır birlikte yaşadığım ve ailemizin bir ferdi gibi gördüğümüz Kişa adlı kedimiz yaşından ötürü tümörler oluştu ve vefat etti. Defin edip arada ziyaret edebileceğimiz bir mezar olmasını istedik. Bölgede bir araştırma yaptık. Gaziantep’te defin edebilecek bir yer olmadığı için araştırmalar sonucu Kadirli’de hayvan mezarlığı olduğunu öğrendik. Kadirli Belediyesi Hayvan Barınağı ve Mezarlık sorumlusu veteriner hekim Murat Tıraş ile telefonla konuştuk. Bizlere hayvanımızı defnedebileceğimizi söyledi. Bizlerde kedimizi alarak Kadirli’ye geldik. Hayvan mezarlığında istediğimiz gibi ziyaret edebileceğim bir mezara defnettik. İlgi ve alakalarından dolayı Kadirli Belediyesi görevlilerine ve böyle güzel bir hayvan mezarlığını oluşturan Belediye Başkanına teşekkür ederim” dedi.
Kişa isimli kedi açılan mezara konularak defnedildi.Efendi ERKAYIRAN

Gönderiyi paylaş