OSMANİYE VALİSİ DR. ERDİNÇ YILMAZ MUTANT VİRÜS GENÇLER ARASINDA ÇOK HIZLI YAYILIYOR VE GENÇLERİMİZİ DE ÇOK ETKİLİYOR

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.
Akyar Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, denetimleri sırasında, esnaf ve vatandaşlarımızdan maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları konusunda hassasiyet göstermelerini, toplu iftar yemeği yapılmamasını, bulaşın önemli kaynaklarından olan ev, akraba, komşu ve taziye ziyaretlerini mutlaka ertelemelerini ve çevrelerinde bu ziyaretleri yapanlar varsa uyarmalarını istedi.
Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Bütün caddelerde, sokaklarda, toplumsal hareketliliğin olduğu bütün alanlarda kaymakamlarımız, il müdürlerimiz, daire amirlerimiz ile birlikte bu mücadeleyi aralıksız devam ettiriyoruz. Bütün Osmaniyeli hemşerilerimle birlikte kurallara uyarak, toplumsal hareketliliği azaltarak, akşam ev buluşmaları, ev, akraba, taziye ziyaretleri ve toplu iftar buluşmaları yapmayarak bu mücadeleyi inşallah en iyi şekilde sonuçlandırmayı hedefliyoruz. Gençlerimizi bir kez daha uyarmak istiyorum; Mutant virüs gençler arasında çok hızlı yayılıyor ve gençlerimizi de çok etkiliyor. Bu nedenle gençlerimizin kurallara uyma konusunda azami gayret göstermelerini bekliyoruz. Hep beraber kurallara uyarak bu mücadeleyi en iyi şekilde sonuçlandıracağız.”diye konuştu. VALİLİK BASIN YAYIN

Gönderiyi paylaş