DERYA YANIK’IN BAKAN OLARAK ATANMASI KADİRLİ’DE SEVİNÇLE KARŞILANDI

AK Parti’li hukukçu Derya Yanık’ın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine atanması, memleketi Kadirli’de sevinçle karşılandı. Bakan Yanık’ın doğduğu ev görüntülendi.
AK Parti 7’nci Olağan Büyük Kongresi’nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen hukukçu Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine getirildi. Bakan Yanık’ın göreve atanması, memleketi Kadirli ilçesindeki Harkaçtığı Köyü’ndeki sevinçle karşılandı.
Bakan Yanık’ın amcasının oğlu Cengiz Yanık da “Akraba olarak ve köylümüz olarak gururluyuz. Kendisinin görevini başarıyla yerine getireceğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanımız’a, Kadirli’ye bakan atadığı için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Bakan Yanık’ın amcasının kızı Zeliha Ziyanoğlu, “Köyümüzden kadın bakan çıkması nedeniyle çok gururlandık, mutlu olduk. Cumhurbaşkanımız’a teşekkür ederiz” dedi.
Muammer Yanık ise, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine atanan akrabam Derya Yanık’a başarılar diliyorum diyerek, “ Kadirli’mizden bir bakan çıkması tabiî ki büyük bir mutluluk.
Köyümüzden ve akrabamız olan Derya Yanık’ın bakanlık görevinde başarılar diliyorum.
Ülkemize hayırlı olsun. Gurur duyduk.
Köy Sakinleri 30 yıl sonra Kadirlili bir hemşehrilerinin bakan olarak atanması nedeniyle gururlu olduklarını söyledi.
EFENDİ ERKAYIRAN

Gönderiyi paylaş