SUMBAS KAYMAKAMI İDİL ÖZDEMİR COVİD-19 DENETİMLERİNİ BELDE VE MERKEZDE YAPTI

İçişleri Bakanlığımız tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelgeye göre İl ve İlçelerimizde Vali ve Kaymakamların koordinesinde 2 Nisan 2021 Cuma günü Yeme-içme yerlerinde (lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb .) covid-19 tedbirlerine yönelik denetimlerde bulunulması istenildi
Bu nedenle Sumbas Kaymakamı İdil ÖZDEMİR İlçe merkezimizde ve Alibeyli Köyünde bulunan lokantalarda covid-19 tedbirlerine yönelik denetimlerde bulundu. Denetimleri sırasında esnaflarımıza yönelik bilgilendirme de bulunan Sumbas Kaymakamı İdil ÖZDEMİR, 29 Mart 2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda tüm risk grubundaki yeme içme yerlerinin (lokanta, restorant, kafeterya, pastane, tatlıcı vb.) işyerlerinin saat 07.00 ile 19.00 saatleri arasında %50 kapasiteyle müşterilerini kabul edebileceği bildirilmiştir. Sağlık Bakanlığımız tarafından paylaşılan son risk haritasına göre Osmaniye İlimizin kırmızı renkte yani çok yüksek riskli bölge olduğunu, bu nedenle lokantalarımızın düşük ve orta risk grubunda yer alan illerin aynı masada aynı anda oturabilecek kişi sayısı 4 iken bizde bu sayı maalesef 2 kişi olarak belirtilmiştir. Aynı zamanda tüm müşterilerin girişte HES kodlarının sorulmasını HES kodlarının sorulmasından sonra müşterilerimizin masalara oturmasına izin verilmesini, esnaflarımız tarafından oturma düzeni planın hazırlanarak müşterilerin bunu görebileceği bir yere asmalarını ve her zaman olduğu gibi yine maske, mesafe ve hijyen konularına dikkat edilmesini hatırlatarak, tedbirlere uyan vatandaşlarımıza teşekkür ederek denetimlerine son verdi.
Denetimleri sırasında Sumbas Kaymakamı İdil Özdemir’e İlçe Belediye Başkanı Zeki DEMİROĞLU, İlçe Jandarma Komutanı Yüksel AYDIN,İlçe Emniyet Amiri v. Mehmet KIZILTOPRAK, Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Alihan KUTUR ve Tarım ve Orman Müdürü Mehmet ÖZKALE eşlik ettiler.
Sumbas kaymakamlığı

 

Gönderiyi paylaş