KAYMAKAM AHMET ARIK YÜKSEK OLAN ORANLARIMIZI İNŞALLAH AŞAĞI SEVİYELERE ÇEKECEĞİZ

Vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve salgınla mücadeleyi hep birlikte gerçekleştirmek amacıyla İlçemiz’de tüm yaşam alanlarında gerçekleştirilen denetimler devam ediyor.

Hükümet Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Kaymakam Ahmet Arık, Belediye Başkanı Dr.Ömer Tarhan İlçe Jandarma Komutanı  Binbaşı Yusuf Avcı, İlçe Emniyet Amiri Mustafa As, İlçe Sağlık Müdürü Dt . Ayşe Bozkurt, kamu kurum ve kuruluşları ilçe müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Denetimleri sırasında, esnaflara hayırlı işler dileyerek  vatandaşlarla bir süre sohbet eden Kaymakam Ahmet Arık, vatandaşlarımızdan, hepimizin sağlığı için maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları konusunda hassasiyet göstermelerini ve tedbirleri asla gevşetmemelerini istedi. Kaymakam Arık, Hıfzızsıhha Meclisince gereken tedbirleri aldıklarını ancak bu salgını ancak hep birlikte yenebileceğimizi belirterek, “Lütfen kurallara uyalım, uymayanları uyaralım. Çünkü bu salgını ancak hep beraber mücadele edersek yenebiliriz.Bu süreçte evvel ziyaretleri  kesinlikle yapmayalım.Virus halen aramizda”dedi.

Denetimlerin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan  Kaymakam Arık, “Koronavirüs tedbirlerine yönelik denetimin her gün aralıksız sürdürüldüğünü ifade ederek, Osmaniyemizin tüm  ilçeleri olarak Sayın Valimiz Dr.Erdinç Yılmaz’ın koordinesinde  denetimlerimizi devam ettirecek ve Sağlık Bakanlığımızca açıklanan tablo hepimizi üzdü.Yüksek olan oranlarımızı inşallah aşağı seviyelere çekeceğiz “Bugün hem esnaflarımızı ziyaret ederek hatırlarını sorduk hem de Covid-19 tedbirlerine yönelik denetimimizi gerçekleştirdik.Vatandaşlarımızdan sadece çarsı ve pazarda değil  mahalle ve sokaklarında da aynı dikkati,hassasiyeti göstermelerini rica ediyoruz.Hep birlikte mücadele edersek bu illetten kurtuluruz.”dedi. ADEM İNCE

Gönderiyi paylaş