SUMBAS KAYMAKAMI İDİL ÖZDEMİR SONDAJ ÇALIŞMASINI YERİNDE İNCELEDİ

Sumbas Kaymakamı İdil Özdemir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat’ı, İl Özel İdaresi Yol İşleri Müdürü Mustafa Demir’i, İl Özel İdaresi Su İşleri Müdürü Kadir TOHUMCU’yu, İl Genel Meclis üyesi Veli GANİ’yi ve İl Genel Meclis üyesi Harun kundakcı’ yı makamında kabul etti. aklaşık bir ay önce Köydes programı kapsamında ihalesi yapılan ilçemize bağlı Gafarlı Köyü Diniker Mahallesinde, Gafarlı Gökgedik Mahallesinde ve Çiçeklidere Köyü Alasırt Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın içme suyu ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan ve İdris Tapsız sondajcılık tarafından ihalesi alınan, kısa bir zaman önce yüklenici firma tarafından ilk önce Gafarlı Diniker mevkisinde yapımına başlanılan sondaj çalışmasını yerinde incelediler. Devamı 8’de
En kısa zamanda vatandaşlarımızın içme suyu problemlerinin çözüme kavuşacağını söyleyen Kaymakamımız Sayın İdil ÖZDEMİR; Öncelikle Gafarlı Dinikerden başlamış olduğunuz sondaj ile içme suyu projemizi sonlandırıp bitiminde de daha önce ihalesini yapmış olduğumuz Çiçeklidere Köyü Alasırt Mahallesinde ve Gafarlı Köyü Gökgedik Mahallesinde sondaj çalışmalarına başlayıp burada yaşayan vatandaşlarımızın da içme suyu problemlerini sonlandıracağız dedi.
Daha sonra Gafarlı Köyü ve Çiçeklidere Köyü arası, Çem Mağarası mevki olarak da bilinen yol daha önce açılmış ve yolda meydana gelen heyalan nedeniyle de yol kapatılmıştı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa BOLAT’ın yerinde yapmış olduğu incelemeler neticesinde kapatılan bu yolda gereki çalışmaların en kısa sürede başlanılarak vatandaşlarımızın kullanımına açılacağını söylediler.
Akabinde Kaymakam İdil ÖZDEMİR ve beraberinde bulunan heyet İlçemize bağlı Alibeyli Köyü Alibaba Çiftliği mevkisinde bulunan içme suyu deposunu ve içme suyu problemlerini yerinde incelediler.
İncelemelerinde İl Genel Meclis üyesi Veli gani, İl Genel Meclis üyesi Harun Kundakcı, Alibeyli Köyü muhtarı Ali Halaç, Akçataş Köyü muhtarı Süleyman Demirel Uçak, Gafarlı Köyü Muhtarı Arif Çoban, Çiçeklidere Köyü Muhtarı Yusuf Kuşçu, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Kağan GÖKÇELİ, İlçe Jandarma Komutanı Yüksel AYDIN ve İlçe Emniyet Amiri Ahmet DOĞAN eşlik ettiler. Adem İNCE

Gönderiyi paylaş