KADiRLi’DE 800 ZEYTİN AĞACI KiMLiĞi BERLiRSiZ KiŞi YADA KiŞiLER TARAFINDAN KESiLDi

Kadirli’de 2 farklı bahçedeki yaklaşık 800 zeytin ağacı kimliği belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından kesildiği iddia edildi
İlçeye bağlı Yenigün köyünde 2 bahçedeki zeytin ağaçları kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından kesildiği iddia edildi.
Bahçelerindeki Zeytin Ağaçlarına 5 yıl önce yine zarar verildiğini söyleyen Adil Emendağ, 2 farklı arazideki 600 adet zeytin ağacının kesildiği ve söküldüğünü söyledi.
Sadece kendi ağaçlarına zarar verilmediğini söyleyen Emendağ şunları kaydetti;
” Yenigün Köyünde yaklaşık 600 zeytin ağacımın 300 tanesi geçen hafta çekilerek zarar verildi. Yeniden fidan diktim. Ancak bu haftada diktiğimiz fidanlarımız diğer zeytinler kırılmış ve çekilmiş. Bu olayın mağduru sadece ben değilim. Köyümüzde şuana kadar Fadime Küçükköşger Neriman Büyükeryılmaz Esme Büyükeryılmaz ve Suna Özlü’ye ait bahçelerdeki yaklaşık 800 ağaç kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından zarar verilmiştir. Olayla ilgili olarak jandarmaya şikayetimizi ilettik. Jandarma gerekli incelemeleri yaptı. Bunu yapanların bir an önce bulunarak cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.
Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.
Efendi ERKAYIRAN

Gönderiyi paylaş