KOVİD-19 TEDAVİSİ GÖREN ÇİFT ALTI 6 SAAT ARAYLA VEFAT ETTİ

İlçemize Bağlı Cığcık köyünde ikamet eden Elif (76) ve Nuri Akgöllü (82) çifti, tedavi gördükleri hastanede 6 saat arayla Kovid-19 nedeniyle vefat etti.
Cığcık köyü muhtarı Murat Akgöllü’nün anne ve babası olan Kovid-19 testleri pozitif çıkan çiftin tedavilerine hastalıklarının ağır seyretmesi üzerine yoğun bakım ünitesinde devam edildi.
Doktorların çabalarına rağmen önce öğleden sonra Elif Akgöllü, akşam üzeri ise eşi hayatını kaybetti. Cenazeler, Cığcık köyü mezarlığında yan yana toprağa verildi.
Nuri Akgölüü’nün yeğeni Necati Akgöllü, yaptığı açıklamada, hem amcasını ve hem de yengesini 6 saat arayla aynı hastalıktan kaybettiklerini söyledi.
Kovid-19’dan korunmak için kurallara uyulmasının önemine dikkati çeken Akgöllü, ” Yaklaşık 60 yıllık evli amcam ve yengem 10 gündür Kadirli Devlet Hastanesinde Kovid-19 tedavisi görüyordu. Aynı gün içerisinde önce yengemi ardından amcamı kaybettik. Birbirlerini çok severlerdi. Hiçbir zaman birbirlerine kötü sözleri olmadı.
Bu hastalık kesinlikle hafife alınmamalı. Lütfen maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun” ifadelerini kullandı. Menderes Özat

Gönderiyi paylaş